Dariusz Fedor powróci na gali HFO w Kleszczowie

Po udanym debiucie w organizacji na gali HFO: Bank w stołecznym klubie Bank do ringu powróci Dariusz Fedor. Podopieczny trenera Klaudiusza Nazaruka z klubu Fight Point Biała Podlaska postanowił podnieść sobie poprzeczkę. Tym razem zobaczymy mistrza Polski Muay Thai w pojedynku zawodowym, podczas gali w Kleszczowie, która jest zaplanowana na 1 października. Transmisja w TVP Sport.

 

Reprezentant Białej Podlaskiej w debiucie w organizacji spotkał się z zawodnikiem warszawskiej Palestry, Pawłem Białasem. W pojedynku otwierającym kartę walk czerwcowej gali górą był Fedor, pokonując podopiecznego Łukasza Roli jednogłośną decyzją sędziów punktowych. Udany debiut bialanina nie przeszedł bez echa w środowisku fanów zawodowego kickboxingu. Wielu z nich zwróciło uwagę na ofensywne usposobienie podopiecznego Klaudiusza Nazaruka i żelazną kondycję, dzięki której zaprezentował się doskonale w ringu w walce z pochodzącym z Chełma, Pawłem Białasem.

– Dariusz Fedor pokazał się z doskonałej strony podczas gali w klubie Bank. Zawalczył w stylu HFO, wszedł do naszej organizacji w taki sposób, w jaki chcemy by wchodzili do nas zawodnicy. Już po zejściu z ringu prosił nas o pojedynek zawodowy i dostanie go na kolejnej gali. Cieszę się, że taki zawodnik sam przychodzi i chce walczyć. Interesują go wyzwania sportowe i podnoszenie sobie poprzeczki. Dodatkowym atutem jest fakt, że Darek bardzo dużo walk stoczył na Warszawskiej Grandzie na Pięści i Giry organizowanej przez Karola Ładę. Od zawsze mówię, że takie ligi to prawdziwe kuźnie młodych talentów. Zwycięstwo Darka w debiucie tylko utwierdziło mnie w tym przekonaniu i z chęcią będziemy stawiać na podobnych Darkowi fighterów. – powiedział dyrektor sportowy HFO, Łukasz Czarnowski.

Dariusz Fedor w swoim dorobku posiada tytuł mistrza Polski Muay Thai oraz mistrza Warszawy w formule K-1. Rywalizował również na galach w formule półzawodowej. Podczas gali ONE to ONE 2 w Lublinie pokonał Jakuba Kwaśniewskiego przez decyzję sędziów. Walka na gali HFO w Kleszczowie będzie jego debiutem na zasadach zawodowych.

Transmisję z gali przeprowadzi tradycyjnie telewizja TVP Sport. Zapraszamy przed telewizory 1 października, by śledzić zmagania czołowych polskich kickboxerów. Wkrótce więcej informacji na temat karty walk i biletów.

Karta walk:
71 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs TBA
81 kg: Robert Krasoń (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs TBA
85 kg: Norbert Job (Halny Nowy Sącz) vs TBA
71 kg: Mateusz Białas (KO Gym Wrocław) vs TBA
67 kg: Michał Benben (Gladiators Bełchatów) vs TBA
65 kg: Dariusz Fedor (Fight Gym Biała Podlaska) vs TBA
67 kg: Rafał Kosiarski (Hunter Bydgoszcz) vs TBA

Dodaj komentarz