Dana White zainteresowany starciem na szczycie wagi średniej UFC!

Właściciel najlepszej organizacji na świecie Dana White, zainteresowany potencjalną walka Marvina Verottiego (16-4) z Paulo Costa (13-1).

 

Pomysł tego zestawienia powstał w czasie wywiadu „The Italian Dream’a” po walce z Jackiem Hermassonem. Włoch wygrał tę walkę na punkty tym, samym zbliżył się do ścisłej czołówki wagi średniej. Verotti jest na fali 4 zwycięstw i po przegranej z aktualnym mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą (20-0).  Paulo Costa do walki z mistrzem był niepokonany, później w jego rekordzie została dopisana porażka. Zwycięstwo Włocha otworzyło by mu drogę do rewanżu z Adesanyą, a zarazem pojedynek miałby na szali pas mistrzowski. Czy dojdzie do tej wali przekonamy się po nowym roku, niewątpliwie walka byłaby prawdziwą walka wieczoru, dwóch wojowników z krwi i kości.

Dana White wypowiedział się w ten sposób:

“I love that fight. Love it,” – w skrócie chciałbym tej walki, podoba mi się to.

Chociaż White wyraził zainteresowanie, ostrzegł media i fanów, że nie oznacza to, że walka zostanie zarezerwowana. Nigdy tego nie robi podczas „fight night”. Ale jeżeli już są takie głosy i jeden z zawodników jest zainteresowany, to prawdopodobnie zobaczymy tą walkę na którejś z gal w 2021 roku.

 

Dodaj komentarz