Damian Piwowarczyk przed występem na XTB KSW Epic

Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji o pas mistrzowski KSW.

Bilety na XTB KSW Epic już w sprzedaży na ebilet.pl.

Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

Podczas gali XTB KSW Epic rozegrany zostanie turniej wagi półciężkiej, w którym do konfrontacji stanie czterech zawodników. Jednym z nich będzie Damian Piwowarczyk. Aby zdobyć pas w turnieju trzeba będzie stoczyć dwie walki w jeden wieczór. Damian nie obawia się takiego wyzwania i zapowiada, że jest na nie gotowy.

”Turniej może nieść z sobą zapewne dwa razy więcej obrażeń, ale też daje dwa razy większą gażę. Mi to pasuje.”

Damian Piwowarczyk ma za sobą sześć konfrontacji w okrągłej klatce KSW. 26-latek z Białogardu ostatni raz walczył na gali KSW 86 i już w pierwszej rundzie znokautował Łukasza Sudolskiego. Wcześniej, także w pierwszej odsłonie pojedynku, rozbił Bartłomieja Gładkowicza. Teraz Damian szykuje się do formuły turniejowej, w której ostatecznie może stoczyć łącznie pięć rund. Michał Gniady, trener Piwowarczyka, jest przekonany, iż Damian będzie gotów na to wyzwanie.

”Całościowo przygotowujemy się na pięć mocnych rund. Wiadomo, że założenie jest takie, żeby pierwszą walkę zakończyć w pierwszej rundzie i ruszyć po pas w drugiej walce, która będzie bardziej efektowna. ”Damian jest najmłodszym i najmniej doświadczonym uczestnikiem turnieju. W pierwszej rundzie rywalizacji stanie do walki z Kleberem Raimundo Silvą, numerem pięć rankingu wagi półciężkiej. Damian od początku liczył na zestawienie z tym zawodnikiem, więc cieszy się, że właśnie z nim stanie do rywalizacji w pierwszej turniejowej walce gali w Gliwicach.

Damian, który jest zdobywcą Heraklesa w kategorii „Odkrycie Roku” 2021 w polskim MMA, aż sześć z siedmiu wygranych zawodowych pojedynków skończył przed czasem. Trzy razy posyłał rywali na deski, a trzy razy zwyciężał przez poddanie. W KSW zdobył dwa bonusy – za najlepszy nokaut i poddanie. Do klatki powróci będąc po dwóch świetnych tryumfach z rzędu.

Turniej wagi półciężkiej, półfinały i finał, zostanie rozegrany jednego wieczoru. Półfinały będą walkami dwurundowymi, po pięć minut każda. W przypadku remisu na kartach punktowych, do dalszej rywalizacji przejdzie zawodnik, który wygrał pierwszą rundę. Pozostałe zasady walk pozostają bez zmian. Finał zostanie rozegrany na dystansie trzech pięciominutowych rund. Do wydarzenia dojdzie 24 lutego podczas gali XTB KSW Epic w PreZero Arenie Gliwice. #Gliwice

<informacja prasowa>

Dodaj komentarz