Damian Janikowski otwarty na rewanż z Kołeckim

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie, a od 2016 roku zawodnik MMA, Damian Janikowski (4-3) w live’a Q&A na portalu Polish Fighters.Info poinformował, że zależy mu na rewanżu z Szymonem Kołeckim (8-1). Do pojedynku dwóch medalistów olimpijskich doszło 7 grudnia na gali KSW 52: The Race, wtedy to Kołecki pokonał przez TKO w 2 rundzie Janikowskiego. 

 

„Walka z Szymonem siedzi mi w głowie. Chciałbym się zrewanżować i jeżeli włodarze KSW wyrażą na to zgodę, będę gotowy” – stwierdził Damian Janikowski.

 

Damian Janikowski do MMA przeszedł z zapasów, w których odnosił liczne sukcesy. 28 listopada 2016 podczas magazynu Puncher złożył podpis na kontrakcie z KSW. W formule MMA zadebiutował na największej gali w historii Europejskiego MMA, – KSW 39: Colosseum, gdzie efektownie znokautował Julio Gallegosa. W kolejnych dwóch pojedynkach pokonywał Antoniego Chmielewskiego oraz Yannicka Bahatiego. Jego rekord to 4 zwycięstwa i 3 porażki. Pierwszą zawodową porażkę poniósł z rąk byłego mistrza KSW w wadze średniej, Michała Materli.

 

 

Dodaj komentarz