Co się odwlecze.. Rafał Haratyk kolejny raz zawalczy o pas mistrzowski kat. średniej!

Fenomenalne wieści napłynęły do nas z Francji w piątkowy wieczór! Hegemon tamtejszego rynku MMA – organizacja ARES, ogłosiła właśnie walkę wieczoru nadchodzącej gali ARES FC 16.

Dość nieoczekiwane, ale jakże fantastyczne dla polskich kibiców przekazała nam dzisiaj francuska organizacja ARES. Jak dowiedzieliśmy się z ich mediów społecznościowych, już 23 czerwca, podczas gali ARES FC 16 w Paryżu, kolejną szansę na zdobycie mistrzostwa kategorii średniej otrzymał Rafał Haratyk (16-5-2), który w walce o to trofeum podejmie reprezentującego Japonię Henrique Shiguemoto (14-4-1)

Jest to o tyle zaskakująca sytuacja, gdyż jeszcze w styczniu bieżącego roku, Haratyk miał już okazję stoczyć pojedynek o ten właśnie mistrzowski pas, jednak po kapitalnym starciu z jego strony, na 30 sekund przed zakończeniem 5-tej, ostatniej rundy popełnił błąd, który perfekcyjnie wykorzystał ówczesny mistrz wagi półśredniej – Abdoul Abdouraguimov (16-1), zostając tym samym mistrzem dwóch kategorii wagowych we francuskiej organizacji.

Okazało się, że podwójny mistrz ma jednak nieco inne plany. Kilka dni temu, „The Lazy King” zapowiedział w wywiadzie dla francuskiego dziennikarza Clementa Marcou, że planuje zacząć zbijać więcej kilogramów i rozpocząć starty również w kategorii lekkiej.Wygląda więc na to, że Francuz nie planuje potrójnego mistrzostwa, tylko zadecydował o zwakowaniu pasa w wadze do 84kg, zachowując jednak tytuł kat. półśredniej i zacząć marsz w kierunku tego z dywizji o jedno oczko niżej

Rywalem Bielszczanina w czerwcowej konfrontacji będzie były mistrz wagi średniej japońskiej organizacji HEAT, który po przegranej na Dana White’s Contender Series udanie zadebiutował w organizacji ARES podczas gali z numerem z 4, gdzie pokonał Pietro Peniniego (10-3-1)

Dodaj komentarz