Chimaev vs. Jingliang dodane do gali UFC 267!

Khamzat Chimaev (9-0) powraca do oktagonu  po roku przerwy. Zmierzy się w kategorii półśredniej z Li Jingliangiem (18-6) na gali UFC 267, która odbędzie się 30 października w Abu Dhabi.

Reprezentujący Szwecje, a pochodzący z Czeczeni, Chimaev wszedł do oktagonu organizacji UFC jak burza. W ciągu dwóch miesięcy zdemolował trzech rywali. W debiucie odprawił Johna Phillipsa (22-11) poprzez duszenie Brabo w drugiej rundzie, następnie już po 10 dniach wyszedł do Rhysa McKee (10-4), którego skończył ciosami z góry po 3 minutach pojedynku. Gerald Meerschaert (32-14), znany polskiej publiczności z pokonania Oskara Piechoty (11-3) i Bartosza Fabińskiego (15-5), pojedynku z „Borzem” nie może zaliczyć do udanych. Został ciężko znokautowany w 17 sekundzie walki.

Jingliang dla organizacji UFC bije się od 2014. Obecnie zajmuje 12 miejsce w rankingu wagi półśredniej. W ostatniej walce znokautował w pierwszej rundzie bardzo mocnego Argentyńczyka, Santiago Ponzinibbio (28-4). Wcześniej samemu przegrywając na punkty z Neilem Magny (25-8).

Aktualna rozpiska gali UFC 267:

  • Jan Błachowicz vs Glover Teixeira
  • Aljamain Sterling vs Petr Yan 2
  • Khamzat Chimaev vs Li Jingliang
  • Amanda Ribas vs Virna Jandiroba

Dodaj komentarz