Była bokserka w gorzkich słowach o MMA

Najbardziej utytułowana polska bokserka, mistrzyni świata w boksie zawodowym, posiadaczka dwóch pasów federacji WIBF i WIBO, wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu- Agnieszka Rylik za pomocą mediów społecznościowych krytycznie wypowiedziała się na temat MMA. Według 46-letniej Agnieszki mieszane sporty walki nie są sportem , tylko ”masakrą w blasku światełek oktagonu”. Za przykład potwierdzający swoje słowa, była pięściarka użyła ostatnich starć Karoliny Kowalkiewicz oraz Joanny Jędrzejczyk

 

„Zawsze trochę żartobliwie mówiłam , że jak kopie się leżącego to już nie jest sport .
W MMA kopie się leżącego , wali z łokcia , kolana , oprócz bokserskich ciosów napieprzają z młotka , nasadą i wszystkim co popadnie . Łamią sobie nogi i wyrywają barki . Rękawice to jakiś żart , mikro wkładka na kości , a jak bijesz z młotka , nie ma tam żadnej ochrony .
Realna walka , jak na ulicy . Jeszcze chwila i skończą z tymi pozorami sportu , zrezygnują z rękawic i będą walczyć , aż ktoś polegnie na amen . Nowe igrzyska . Brutalne , krwawe , uczestnicy lądują w szpitalu . Nie napisałam zawodnicy bo to nie zawody . To nie jest dla mnie sport . To masakra w blasku światełek oktagonu . Popatrzyłam na twarze Jędrzejczyk i Kowalkiewicz po walkach w UFC i jestem przerażona 😱 . Jędrzejczyk wygląda po walce jak kosmita z Star Trek . Kowalkiewicz zapadnięte oko , zmiażdżony oczodół .
W boksie mówi się szczęka nie szklanka … ale one tracą bezpowrotnie zdrowie .
Karolina może już nigdy nie widzieć na jedno oko . Nawet nie chcę myśleć co mogą zrobić z głową Aśki te mega krwiaki .
Oczywiście to ich życie , ich zdrowie , ich decyzje .. I jak już narażają zdrowie to za co ? Za pieniądze ….
Niestety ….nawet jako gwiazda UFC Jędrzejczyk zawsze dużo mniejsze niż faceci 😕
Wszędzie to samo …

 

 

 

Co sądzicie o tych słowach Agnieszki?

 

 

Dodaj komentarz