Brian Ortega vs Yair Rodriguez w planach na UFC!

Największa światowa organizacja MMA pracuje na zestawieniem dwóch czołowych zawodników wagi piórkowej. Informacje tę potwierdził na swoim profil dziennikarz Ariel Helwani.

Ortega (15-2, 1 N/C) spróbuje tym samym powrócić na zwycięską ścieżkę po przegranym, lecz fenomenalnym pojedynku o pas z aktualnym mistrzem Alexandrem Volkanovskim. „T-City” to bardzo utalentowany grappler, posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu i o jego umiejętnościach przekonali się tacy zawodnicy jak Cub Swanson czy Renato Carneiro. Przypomnijmy, że Brian był o krok od zdobycia mistrzostwa, gdy w 3 rundzie założył jedną ze swoich firmowych technik parterowych, czyli gilotynę. Ostatecznie Volkanovskiemu udało się wyjść z tego poddania jak i z późniejszej próby trójkąta nogami oraz wygrać całą walkę.

Yair Rodriguez (13-3, 1 N/C) to fenomenalny kickboxer, jego ekwilibrystyczne kopnięcia sieją spustoszenie u przeciwników, jak i zachwyt oraz uwielbienie u kibiców. „El Pantera” w listopadzie powrócił po dwuletniej przerwie w starciu z byłym mistrzem Maxem Hollowayem. Mało kto dawał szansę na zwycięstwo Meksykaninowi w tej potyczce, biorąc pod uwagę dyspozycję Maxa. Rodriguez co prawda pojedynek przegrał przez jednogłośną decyzję, ale razem ze swoim rywalem zafundowali oglądającym kapitalne widowisko.

 

UFC nie ogłosiło jeszcze kiedy starcie miałoby się odbyć, lecz możemy być pewni, że nie będzie to w dalekiej przyszłości.

 

M.G

Dodaj komentarz