Brandon Moreno vs. Kai Kara-France w walce o pas tymczasowy!

Jak informuje Ariel Helwani, podczas UFC 277 dojdzie do starcia na szczycie dywizji muszej – Kai Kara-France zmierzy się z Brandonem Moreno o tymczasowe mistrzostwo.

W środowisku nie podano jeszcze powodu, dla którego aktualny champion Deiveson Figueiredo nie będzie bronił mistrzostwa. Organizacja planuje wprowadzić tymczasowy pas, o który zawalczą zawodnicy zajmujący pierwszą i drugą lokatę w rankingu UFC. Do pojedynku dojdzie podczas UFC 277. Będzie to rewanż obu fighterów, w pierwszym starciu podczas UFC 245 lepszy okazał się Meksykanin.

Brandon Moreno jest po zwieńczeniu trylogii z Deivesonem Figueiredo, aktualny rezultat ich rywalizacji to 1-1-1. Przy takim stanie faktycznym nieunikniony jest czwarty pojedynek obu zawodników. Zanim to jednak nastąpi, Meksykanin powalczy o tymczasowy pas z fenomenalnym Nowozelandczykiem. W swoim ostatnim starciu podczas UFC 270, Moreno został zdetronizowany za sprawą Brazylijczyka.

Kara-France zbudował serię trzech solidnych zwycięstw z rzędu. Zawodnik zaserwował Rogerio Bontorinowi i Cody’emu Garbrandtowi brutalne nokauty. W swoim ostatnim starciu wypunktował na pełnym dystansie Askara Askarova. Rosjanin przed pojedynkiem z Nowozelandczykiem był niepokonany w zawodowej karierze.

Dodaj komentarz