Bo Nickal się nie zatrzymuje! Amerykanin już niedługo zadebiutuje w UFC

Ledwie kilka dni temu wywalczył sobie kontrakt z UFC, a dzisiaj potwierdzono datę jego debiutu. Grudniowa gala UFC 282 zyskała właśnie nowe zestawienie.

O osobie Bo Nickala (3-0) mówi się ostatnio niezwykle dużo, ale Amerykanin dał ku temu odpowiednie powody. W Dana White’s Contender Series 2022 wygrał dwie walki, nie spędzając w oktagonie łącznie nawet dwóch minut. Wychowanek American Top Team zachwycił swoją postawą samego szefa UFC, co skutkowało podpisaniem kontraktu. 

Nie trzeba było długo czekać na oficjalną zapowiedź jego debiutanckiej walki w amerykańskiej organizacji. W mediach społecznościowych poinformowano dzisiaj, że 10 grudnia, na UFC 282, 26-latek skrzyżuje rękawice z dużo bardziej doświadczonym Jamie Pickettem (13-8).

Pickett do federacji UFC również dostał się poprzez program Dana White’s Contender Series, jednak było to w roku 2020. Od tamtej pory stoczył 6 pojedynków, 4 z nich przegrywając i tylko dwukrotnie wychodząc z klatki jako zwycięzca. Ostatni raz mieliśmy go okazję obejrzeć całkiem niedawno, bo na UFC 279. „The Night Wolf” przegrał wtedy z Denisem Tiuliulinem (11-6) i zanotował drugą porażkę z rzędu.

Dodaj komentarz