Belal Muhammad zastępuje Khamzata Chimaeva w starciu z Leonem Edwardsem!

Jak już wiadomo walka Chimaeva z Edwardsem po raz trzeci nie dojdzie do skutku. Ponownie wypadł z niej Szwed przez problemy zdrowotne. UFC znalazło już zawodnika, który zawalczy w starciu wieczoru gali UFC Fight Night 187 już 13 marca. Będzie nim sklasyfikowany na 13 miejscu w rankingu wagi półśredniej – Belal Muhammad.

Wczoraj w nocy organizacja oficjalnie potwierdziła, że walka Edwards vs Muhammad będzie Main Eventem gali.

,,Rocky” oddał szacunek Amerykaninowi za to, że jako jedyny zgodził się na walkę z nim.

,,Szacunek dla Belala za to, że wszedł na zastępstwo, gdy nikt inny tego nie chciał. Trzynastego marca pokażę, że jestem najlepszy na świecie.”

Edwards ma ostatnio dużego pecha. Jego cztery ostatnie walki nie dochodziły do skutku. Najpierw w marcu ubiegłego roku miał zmierzyć się z Tyronem Woodley’em, jednak gala została odwołana przez koronawirusa. Następnie był po raz pierwszy zestawiony z Khamzatem Chimaevem. Wtedy Edwards wypadł z tej walki z powodów zdrowotnych. Następnie ze styczniowej i marcowej walki wypadł ,,Borz” z tych samych przyczyn co Leon.

Jego ostatni pojedynek odbył się w lipcu 2019 roku. Zmierzył się wtedy z Rafaelem dos Anjosem i wygrał z nim przez decyzję. Aktualnie jest na fali ośmiu zwycięstw z rzędu, co daje mu trzecią pozycję w rankingu UFC. Ostatnią porażkę odniósł ponad 5 lat temu z aktualnym mistrzem – Kamaru Usmanem.

Muhammad wszedł do oktagonu UFC na ostatniej gali. Wygrał na punkty z Dhiego Limą i przedłużył serię zwycięstw do czterech. Oprócz Brazylijczyka pokonywał Lymana Gooda, Takashiego Sato i Curtisa Millendera. Ostatnim zawodnikiem, który pokonał Belala był Geoff Neal w 2019 roku.

Dodaj komentarz