Będziemy mieli kolejne polskie nazwisko w UFC? Karolina Wójcik zawalczy na DWCS

Nadchodzące miesiące mogą przynieść polskim kibicom kolejne nazwisko, występujące pod naszą flagą w UFC.

Na Twitterze pojawiła się informacja od dziennikarza Cageside Press – Shawn’a Bittera, zawierająca nazwiska kolejnych zawodników, którzy wystąpią na zbliżającym się wielkimi krokami kolejnym sezonie programu Dana White’s Contender Series.

Jedną z nich będzie Karolina Wójcik (8-2). Reprezentantka klubu Grappling Kraków, miała okazję walczyć już prawie na całym świecie, w federacjach takich jak chociażby BRAVE, Venator czy południowoafrykańskim EFC. W tej ostatniej organizacji zdołała nawet zdobyć pas kategorii słomkowej kobiet, pokonując niejednogłośną decyzją niepokonaną wtedy Chiare Pienco (6-3). Ostatnie dwa pojedynki, „Polish Assassin” stoczyła w barwach KSW, gdzie pokonała kolejno Sylwię Juśkiewicz (10-6) i Aleksandrę Rolę (3-2). Niemniej jednak, jej kontrakt z polską federacją dobiegł końca, a sama zainteresowana nie zdecydowała się na jego odnowienie.

DWCS to powstała w 2017 roku amerykańska federacja, mająca za zadanie promocję zarówno młodych jak i dobrych, lecz niedocenianych zawodników. Mimo, że organizacja nie jest stricte produktem UFC to zarówno zwycięzcy poszczególnych sezonów jak i wyróżniający się fighterzy i fighterki, otrzymują kontrakt właśnie z amerykańskim gigantem, a pieczę nad wszystkim sprawuje sam szef – Dana White.

Dodaj komentarz