Babilon MMA 34. Lotta przetestuje niepokonanego Marczuka: „Mój rekord jest mylący”

Federacja Babilon MMA od lat słynie z mocnej i wyrównanej kategorii piórkowej. Jej mistrzem jest obecnie Piotr Kacprzak (8-3), który 27 stycznia wystąpi w walce wieczoru gali Babilon MMA 34 w Żyrardowie. Podczas tej samej imprezy jego dawny rywal Hubert Lotta (3-3) sprawdzi niepokonanego Rafała Marczuka (2-0). Bilety na Babilon MMA 34 dostępne w serwisie Eventim. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

– Mój rekord jest mylący, ponieważ od początku zawodowej kariery podejmuję się trudnych walk z dobrymi zawodnikami – tłumaczy Hubert Lotta, który ma na koncie wygraną i porażkę z posiadaczem mistrzowskiego pasa Babilon MMA Piotrem Kacprzakiem (8-3). – Sądzę, że mój kolejny rywal jest nieobliczalny. Na pewno prowadzi agresywny styl walki. Oczywiście planuję zwycięstwo, ale zobaczymy w jaki sposób. Najpierw postaram się wygrać najbliższą walkę, potem będziemy myśleć o kolejnych wyzwaniach – kończy zawodnik klubu Ankos MMA, który jest także autorem książki „Pierwsze kroki MMA”.

Słowa 24-letniego Lotty o mylącym bilansie potyczek potwierdza jego najbliższy przeciwnik. Starszy o 4 lata Rafał Marczuk trenuje na co dzień w Anaconda Team w Rzgowie. W 2022 roku odniósł 5 zwycięstw w pięciu występach – 4 przed czasem w MMA (2 w formule semi-pro i 2 zawodowe) oraz jedno po dyskwalifikacji przeciwnika w walce kickbokserskiej.

– Jak to mówią, rekordy nie walczą. Hubert walczył z najlepszymi w kategorii piórkowej z Babilonu z różnym skutkiem, więc fajnie będzie się z nim spotkać w klatce. Mam nadzieję, że damy dobrą bitkę. Hubert jest doświadczony jak na swój wiek. Jest wszechstronnym zawodnikiem, ale jestem gotowy na każdą płaszczyznę – zapewnia 28-letni Marczuk. – Wynik walki może być tylko jeden, to moja ręka będzie w górze, ale w jaki sposób, to zobaczycie 27 stycznia na gali Babilon MMA w Żyrardowie. Zamierzam wygrać z Hubertem i pokazać się szerszej publiczności. Moim celem na rok 2023 jest zawalczyć 3-4 razy i oczywiście każda walkę wygrać.

Karta walk gali Babilon MMA 34:

Walka wieczoru

5 x 5 min – 66 kg: Piotr Kacprzak (8-3) vs Krzysztof Mendlewski (5-2)

Walki zawodowe

3 x 5 min – 77 kg: Said „Pitbull” Abdulkadirov (7-1) vs Jose „Zezao Trator” Gomes (41-16-1)

3 x 5 min – 66 kg: Hubert Lotta (3-3) vs Rafał Marczuk (2-0)

3 x 5 min – 77 kg: Bartłomiej „Bioły” Nowak (0-1) vs Konrad Tlałka (debiut)

3 x 5 min – 66 kg: Patryk Ożóg (1-0) vs Adam Łazowski (2-7)

3 x 5 min – 66 kg: Marcin Frycz (0-1) vs Łukasz Grądzki (1-1)

Walki semi-pro

3 x 3 min – 77 kg: Rafał Radosz vs Filip Kamysz

3 x 3 min – 77 kg: Łukasz Wardak vs Michał Wnętrzak

Dodaj komentarz