Artur Szpilka vs. Tomasz Adamek II?? „Na jesień myślę, że ciekawa walka”

Tomasz Adamek niedawno zapowiedział powrót do ringu bokserskiego na swój pożegnalny pojedynek, niedawno do walki w MMA wyzwał go były zawodnik KSW a obecnie federacji Fame MMA Marcin Najman. Mateusz na swoim Twitterze zaproponował walkę rewanżową pomiędzy Szpilką a Adamkiem. Pierwsze starcie pomiędzy panami odbyło się w listopadzie 2014 roku, Artur Szpilka pokonał Adamka przez jednogłośną decyzje sędziów.

„Artur był w życiowej formie. Tomek , zmęczony życiem, w beznadziejnej. Stare czasy. Artur się wybił i zarobił. Tomek do prime już nie wrócił z racji wieku ale zmienił sztab i dał ludziom w Polsce jeszcze trochę fajnych emocji i dobrego boksu.”

Artur Szpilka w odpowiedzi do wpisu Mateusza Borka napisał

„Może rewanż? Na jesień myślę, że ciekawa walka, ja od tego czasu po kilku KO, a Tomek też stoczył kilka ciężkich pojedynków.”

Szpilka zapytany o kategorię wagową w jakiej pojedynek miałby się odbyć napisał:

„HW Amigo ale ogólnie jestem w CW”

Tomasz Adamek na zawodowych ringach stoczył 59 walk z czego 53 wygrał (31KO), przegrywał 6 razy (3KO), Tomek był Mistrzem Świata w Boksie organizacji WBO i IBF, w 2011 roku na Stadionie Miejskim we Wrocławiu stanął do walki o Mistrzostwo Świata WBC z Vitalijem Klitschko który przegrał przez techniczny nokaut.

Artur Szpilka po zejściu do wagi cruiser w ostatnim pojedynku pokonał po kontrowersyjnym werdykcie Austriackich sędziów Serhiy Radchenko.

Dodaj komentarz