Arkadiusz Maziakowski zawalczy o pas kategorii średniej na gali FNC 11 w Zagrzebiu

Polski zawodnik wagi średniej, w swoim debiucie dla jednej z zagranicznych organizacji, stanie przed szansą na zdobycie mistrzowskiego pasa.

Chorwacka organizacja Fight Nation Championship, przygotowywuje się do prawdopodobnie największego wydarzenia które przyszło im do tej pory zrealizować. Włodarze po raz pierwszy postanowili zawitać do blisko 15-tysięcznej Areny Zagrzeb, a gala zaplanowana została na 28 maja.

Dzisiaj ogłoszono kolejne zestawienie do którego dojdzie podczas gali FNC 11, a zarazem drugi Co-Main Event tego wydarzenia, którego bohaterem okazał się być Polak.

Do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa kategorii średniej przystąpi obecny mistrz – Dani Barbir (5-0), a odebrać mu go będzie chciał Arkadiusz Maziakowski (6-3).

Barbir to wychowanek klubu American Top Team Zagreb. Lokalny bohater jest jak dotąd niepokonany w zawodowym MMA, a trzy ze swoich pięciu zwycięstw odniósł właśnie pod sztandarem organizacji FNC a na gali oznaczonej numerem 7, we wrześniu ubiegłego roku, został pierwszym, historycznym posiadaczem tytułu mistrzowskiego kategorii średniej.

Dla Maziakowskiego będzie to debiut na zagranicznej gali. Reprezentant klubu Contender Kamienna Góra większość swoich pojedynków stoczył na lokalnych galach w Polsce, w tym 4 z nich na galach Contender Fight Night, realizowanych przez jego klub oraz trenera. 

Na gali Fight Nation Championship 11 zaprezentuje się wiele nazwisk znanych przez polskich kibiców – swoje boje stoczą tam między innymi Ivan Erslan, który zawalczy w Main Evencie, Andi Vrtacić, Filip Pejic czy bohater drugiego Co-Main Eventu i aktualny mistrz wagi piórkowej – Daniel Bažant.

Dodaj komentarz