Anthony Pettis oficjalnie zamienia UFC na PFL!

Wczorajsze media obiegły wieści o tym, że legendarny już zawodnik federacji UFC Anthony „Showtime” Pettis opuści szeregi największej federacji mieszanych sztuk walk na świecie. Dzisiaj wiadomo już na jakiego pracodawcę sam zainteresowany się zdecydował!

Były mistrz dywizji lekkiej postanowił podpisać kontrakt z federacją PFL, o czym poinformował Ariel Helwani. Wielu fanów amerykanina spodziewało się jego angażu w federacji Bellator, gdzie obecnie możemy obserwować pojedynki jego brata Sergio Pettisa. Anthony postanowił jednak pójść śladami byłego mistrza UFC w wadze ciężkiej Fabricio Werduma i zdecydował się właśnie na PFL.

Anthony Pettis zgodził się na nową umowę z PFL, powołując się na wiele źródeł. Były mistrz wagi lekkiej UFC i WEC będzie częścią federacji PFL w sezonie 2021 i będzie rywalizował w kategorii lekkiej – podają źródła.

Nie powinien dziwić fanów taki, a nie inny angaż. W końcu PFL jest jednym z największych graczy w północnoamerykańskim MMA zaraz za UFC i Bellatorem. PFL zamierza zrobić duży skok promocyjny w roku 2021, stąd między innymi decyzja o zakontraktowaniu bardzo popularnego zawodnika, jakim jest starszy z braci Pettis. Zaskakujący jest jednak timing tego ogłoszenia, ponieważ zaledwie tydzień temu Showtime zwyciężył swoją walkę pod banderą UFC!
Pettis prawdopodobnie weźmie udział w kolejnym turnieju w wadze 155 funtów, gdzie poza wynagrodzeniem za każdą walkę stanie przed szansą zwyciężenia nagrody głównej w wysokości 1 miliona dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda to na niezły interes dla Pettisa i PFL, a także nowy początek po dziesięciu latach pełnienia roli jednej z gwiazd UFC.
Co sądzisz o podpisaniu przez Pettisa kontraktu z PFL?

Dodaj komentarz