Trzy organizacje bardzo poważnie zainteresowane usługami, Andrzeja Grzebyka!! Na kogo padnie wybór?

W dzisiejszym odcinku z serii Oktagon Live w studiu Mateusza Borka i Macieja Turskiego gośćmi byli Andrzej Grzebyk oraz Artur Gwóźdź. Rozmowa zaczęła się od głośnego tematu ostatnich dni, czyli pogłosek o potencjalnym zakontraktowaniu Grzebyka przez KSW!

 

Wizyta obu Panów w Warszawie nie wydaje się być przypadkiem, a wiąże się z trwającymi negocjacjami zawodnika i menadżera grupy Artnox z zainteresowanymi federacjami, których nie brakuje!

Panowie zdradzili krótką listę federacji, które włączyły się do walki o polską gwiazdę, a są to: KSW, ACA, RCC !

Na pytanie co będzie decydującym czynnikiem w momencie wyboru, Andrzej Grzebyk wydawał się być rozdarty, stawiając zarówno na gażę, jak i chęć rozwoju sportowego i medialnego.

Federacje zagraniczne chcą zapłacić bardzo duże pieniądze za pozyskanie double champ, co jest bardzo kuszące dla samego zainteresowanego. KSW z drugiej strony daje potężną rozpoznawalność na polskim rynku, co ułatwia rozwój medialny i pozyskanie kontraktów sponsorskich.

Najlepszy sportowo kontrakt wydaje się, że zaproponowała federacja ACA, która oferuje 6 walk i wysoką gażę za toczone walki. Jeśli chodzi o pieniądze, liderem jest federacja RCC, której mocno zależy na inwestycję w polskiego Conora McGregora! KSW jest gwarantem sławy na polskim rynku i rozwoju medialnego w naszym kraju.

Na ten moment wygląda na to, że plany zawalczenia dla UFC trzeba odłożyć w czasie, Sytuacja w związku z pandemią nie ułatwia sytuacji zawodników spoza USA w federacji. Nie od dziś wiadomo również, że bardzo ciężko jest przebić się w szeregi największej federacji MMA na świecie w obleganych kategoriach wagowych, do których należy również dywizja półśrednia, w której Andrzej chce toczyć swoje pojedynki

Na pytanie o cele w KSW i potencjalną walkę z Rocerto Soldiciem, Grzebyk stanowczo odparł:

„Ja chce mieć kolejny pas w domu. Jak dojdzie do podpisanie kontraktu, to chcę się bić z Soldiciem. Oczywiście, że jak się bić, to z najlepszymi. On jest mistrzem i ja chcę być mistrzem! Dlaczego zagraniczny zawodnik ma być mistrzem, ja chcę ten pas, muszę go mieć. Popatrzcie na federację KSW, większość zawodników z zagranicy dzierży pasy. Polak ma mieć pas i zobaczycie, że ja go zdobędę! – skwitował Grzebyk

Na który kontrakt postawi Andrzej Grzebyk? Gdzie chcielibyście oglądać polskiego zawodnika? Podzielcie się opinią w komentarzach!

Dodaj komentarz