Analiza pojedynku półfinałowego „Tylko jeden” – Adrian Bartosiński vs Piotr Walawski

Jesteśmy na kilka godzin od ogłoszenia par półfinałowych reality show „Only One,Tylko jeden”. Już w ten piątek będziemy świadkami starć pomiędzy Adrianem Bartosińskim i Piotrem Walawskim oraz Marcinem Krakowiakiem i Tomaszem Romanowskim! 

Skupmy się na początek na pierwszym pojedynku i sylwetkach zawodników: Bartosiński vs Walawski!

Adrian „Bartos” Bartosiński ma 25 lat i pochodzi z Rawy Mazowieckiej, z której wyprowadził się aby trenować w klubie Octopus Łódź i w pełni realizować się w MMA. Pasję do sportów walki zaszczepił w nim ojciec, który trenował zapasy. Przed wejściem do reality show Adrian mógł pochwalić się nieskazitelnym rekordem 6 zwycięstw bez porażki, z czego pięć ostatnich kończył przez KO. W programie Bartos dorzucił do zawodowego rekordu kolejne zwycięstwo pokonując Kamila Dołgowskiego przez przerwanie walki decyzją lekarza, który poinformował o możliwym urazie wewnątrzczaszkowym oraz różnicy w wielkości źrenic. Kamil długo nie mógł pogodzić się z decyzją, jednak zważając na zdrowie zawodników wydaje się ona jak najbardziej słuszna.

Zawodnik klubu Octopus Łódź przynależy do grupy menadżerskiej Artnox i jest jednym z najbardziej perspektywicznych zawodników w kraju. Świadczy o tym również nominacja w 2019 roku do Heraklesów w kategorii „Odkrycie roku”. Mocną stroną Adriana jest jego ogromna siła fizyczna oraz wszechstronność i wielopłaszczyznowość. Bez względu na wynik starcia ma on przed sobą świetlaną przyszłość w świecie MMA.

Piotr „Leda” Walawski jest niespełna 23 letnim zawodnikiem z Łodzi. Na co dzień trenuje w miejscowym klubie Shark Top Team. Jego wielkimi idolami są Bruce Lee i Jean-Claude Van Damme, od dziecka chciał im dorównać. Do programu wszedł z 12 zawodowymi walkami w MMA. Jego bilans to siedem zwycięstw, cztery porażki i jeden remis. Walczył między innymi na galach TFL i FEN. W programie stoczył świetny, wyrównany pojedynek z zawodnikiem klubu Arachion Olsztyn – Pawłem Kiełkiem, który zwyciężył decyzją sędziów i tym samym zapewnił sobie udział w półfinale turnieju.

Mocną stroną zawodnika z Łodzi są jego świetne warunki fizyczne, głównie długi zasięg. W pojedynku programowym pokazał również, że nie odstaje siłą fizyczną od swoich oponentów.

Warto wspomnieć, że zawodnicy mieli już okazje skrzyżować rękawice w MMA. Walka odbyła się 7 lat temu na zasadach amatorskich i zwycięsko wyszedł z niej Piotr Walawski. Od tamtej pory przeszli jednak ogromną transformację i progres jako zawodnicy mieszanych sztuk walki. Obaj są młodymi i głodnymi zwyciężania fighterami i ciężko wskazać faworyta tego starcia. Bez wątpienia pojedynek tych dwóch zawodników zapowiada fajerwerki w stójce, ale też porcję solidnych zapasów, jeżeli walka trafi do parteru.

Jedno jest pewnie, nie może Was zabraknąć w piątek przed telewizorami. Transmisja na antenie polsat o 22:10 !

Dodaj komentarz