ALE BOMBA! Marcin „Bomba” Bandel zawalczy o pas kat. super półśredniej na BRAVE 63

Polski zawodnik stanie przed szansą aby zasiąść na tronie swojej kategorii wagowej w znanej na całym świecie federacji.

Doskonale wieści dotarły do nas znad Zatoki Perskiej w dzisiejsze południe. Poznaliśmy bowiem walkę wieczoru zbliżającej się gali BRAVE 63, w której – jak się okazało – zawalczy reprezentant Polski. Żeby tego mało, stawką tego pojedynku będzie zwakowany pas mistrzowski wagi super półśredniej. 

Już 19 października w Bahrajnie, jedną z głównych postaci wieczoru będzie Marcin Bandel (21-7-1). Popularny „Bomba” stanie w szranki z reprezentującym Austrię Ismailem Naurdievem (22-5).

https://www.instagram.com/p/CjVGAY7tcMC/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Kategoria super półśrednia, o której pas zawalczą obaj zawodnicy, mieści się w limicie do 79,4kg. Mistrzostwo tejże dywizji zostało przeszło rok temu zwakowane, po tym jak ówczesny czempion – Jarrah Al-Silawi (18-4) został zakontraktowany przez amerykańską organizację PFL.

Marcin Bandel po dwóch zwycięstwach pod sztandarem bahrajńskiej federacji, uplasował się na trzecim miejscu kategorii super półśredniej. Były zawodnik m.in. UFC zadebiutował w barwach BRAVE we wrześniu ubiegłego roku.

Urodzony w Czeczenii Naurdiev, już raz miał okazję stoczyć mistrzowski bój. To właśnie zajmujący obecnie 2. miejsce w rankingu „The Austrian Wonderboy” był ostatnim przeciwnikiem Jordańczyka przed zwakowaniem przez niego pasa. Al-Silawi nie pozostawił jednak rywalowi złudzeń i morderczymi niskimi kopnięciami doprowadził do końca walki już w 2. rundzie. 

Dodaj komentarz