Znany promotor bokserski atakuje freakową organizację!

W miniony weekend miała miejsca kolejna edycja freakowej gali KingPyn Boxing. Jednym ze starć tego eventu była walka Danielii Hemsley z Aleksandrą Daniel.

Pojedynek, mimo spokojnego przebiegu i niezbyt widowiskowej walki wywołał największy szum medialny spośród całej karty walk. Wszystko to za sprawą celebrowania Danielii po zwycięstwie nad Polką. 

Takie zachowanie zdecydowanie nie spodobało się cenionemu promotorowi bokserskiemu Eddiemu Hearn’owi, który w bardzo mocnych słowach wypowiedział się na ten temat:

“Moja opinia? Nienawidzę tego. Nienawidzę tego! Nie po to tak ciężko pracowaliśmy po to, by kobiety w boksie były szanowane za umiejętności, zasługi i ciężką pracę. Ale jedną rzecz musimy zrozumieć – to nie był boks. Trzeba to rozwalić. Wszystkie te rzeczy – Misfits, Kingpyn, to musi zniknąć. To jest tak daleko od boksu zawodowego, że musimy to odciąć, cokolwiek to ma być. Robi to świetne liczny, tak, bo to rozrywka. Ale ta sytuacja z Hemsley jest tragiczna. Nie po do od lat pracujemy na szacunek dla kobiet w boksie. Ale znowu wracam do sedna – to co tam się działo to nie jest boks.”

“Dzisiaj problemem jest to, że chcesz, aby twoje dzieci miały świetne wzorce do naśladowania. Mam dwie córki. Kiedy one spotykają takiego kogoś jak Katie Taylor (zawodowa pięściarka) to jest to najwspanialsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem. Patrzą na kobietę, która wiele osiągnęła i tak wiele zrobiła dobrego. Uważam, że teraz w społeczeństwie brakuje nam obecnie wzorców do naśladowania.”

Video z skandalicznego celebrowania zwycięstwa możecie zobaczyć poniżej:

 

Dodaj komentarz