Żeńskie starcie dodane do rozpiski gali UFC 283 w Brazylii. Zmierzą się w nim dwie niedawne pretendentki

Dwie byłe pretendentki do mistrzowskiego pasa wagi muszej kobiet, zmierzą się ze sobą podczas brazylijskiej odsłony UFC na początku nowego roku.

Karta walk zaplanowanej na styczeń gali UFC 283, która odbędzie się w Rio de Janeiro nabiera rumieńców. Dzisiaj internet obiegła informacja o kolejnym starciu z udziałem zawodniczki reprezentującej kraj kawy.

Źródłem tej wiadomości był portal MMAFighting, który podał ją jako pierwszy, a następnie pozostałe amerykańskie media. Jak możemy przeczytać – już 21 stycznia, rękawice w brazylijskim oktagonie skrzyżują pochodząca stamtąd Jessica Andrade (23-9) oraz Amerykanka Lauren Murphy (16-5)

Była mistrzyni kobiet w kategorii słomkowej jest obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Jej ostatni przegrany pojedynek, był jednocześnie pojedynkiem o najważniejsze trofeum kategorii muszej, w którym musiała jednak uznać wyższość panującej mistrzyni – Valentiny Shevchenko (23-3). „Bate Estaca” plasuje się obecnie na czwartym miejscu w rankingu.

39-letnia Murphy, również poległa w mistrzowskim boju z wyżej wymienioną reprezentantką Kirgistanu. W następnym występie wróciła jednak na zwycięskie tory, pokonując na gali UFC on ABC 3 Mieshe Tate (19-9) i umiejscawiając się tym samym na miejscu numer 3 w oficjalnym rankingu.

Dodaj komentarz