„Zabiję tego sku*wysyna” – konflikt Pimblett – Topuria zaostrza się

Na kilka dni przed galą UFC w Londynie doszło do ostrej kłótni w hotelu zawodników, a jej głównymi bohaterami byli Paddy Pimblett oraz Ilia Topuria.

Jakiś czas temu, Ilia Topuria (11-0) w mediach społecznościowych udostępnił film, na którym widać całą awanturę, jaka miała miejsce w hotelowym lobby. Według samego autora – chodziło o słowa, w których Pimblett miał rzekomo obrażać kraj pochodzenia Ilii – Gruzję.

 

Panowie po całym tym zajściu, posprzeczali się jeszcze bardziej na Twitterze, nawzajem zasypując się argumentami i obelgami. We wczorajszej edycji programu MMAHour, prowadzonego przez Ariela Helwaniego, jednym z gośćmi był właśnie „El Matador” – który dokładnie wyjaśnił całą genezę tego konfliktu.

Nie stało się tak dlatego, że wczoraj coś do mnie powiedział. To długa historia. Kiedyś kłócił się na Twitterze z moim bliskim znajomym i napisał coś w stylu 'teraz już wiem, dlaczego Rosja zniszczyła Gruzję. Bo jesteś głupi.’ i to spowodowało, że krew zaczęła we mnie buzować. Nie mogłem wtedy uwierzyć, że mógł coś takiego dodać, bo w 2008 roku – kiedy wybuchła wojna rosyjsko-gruzińska, mieszkałem tam. Był to dla wszystkich ogromny szok. Zginęło wiele niewinnych ludzi, w tym kobiety i dzieci.

Pamiętam, że zwróciłem mu wtedy uwagę i kiedy ogłoszono, że będę walczyć w Londynie, napisał do mnie coś w stylu 'nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć Cię w Londynie. Zobaczymy czy masz jaja, żeby wszystko to, co pisałeś – powiedzieć mi w twarz.

Gruziński zawodnik dodał też, że nie miał w intencji ataku na Brytyjczyka podczas spotkania w hotelu.

Chciał podać mi dłoń, ale zamiast do mnie podejść, to stał i patrzył na mnie z takim ironicznym uśmiechem. Rzuciłem w niego butelką, on we mnie i się zaczęło. Przeżyłem to samo, co teraz przeżywają ludzie na Ukrainie. Nie pozwolę, żeby ktoś się z tego śmiał.

Niemniej jednak, „The Baddy” nie wystosował żadnych przeprosin. Co więcej – podczas tak zwanego media day przed nadchodzącą galą, Paddy dolał oliwy do ognia, wypowiadając się dla jednego z dziennikarzy w sposób mocno lekceważący Topurie. „– Kim jest Ilia Topuria? Aah tak, to 'Pan płyn odkażający’ – nawiązując do zawartości butelki, którą został rzucony przez swojego wroga.

Gruzin zapytany czy widział ten wywiad, odpowiedział:

– Kim on ku*wa jest? Kim? Ten gość ma jedną walkę w UFC. Jeśli dadzą mi szansę być z nim sam na sam w pokoju, to zabiję skur*syna.

 

Cały odcinek programu poniżej:

Dodaj komentarz