XTB KSW Colosseum 2: Paweł Pawlak zdobył wakujący pas mistrzowski KSW wagi średniej!

W pierwszej konfrontacji mistrzowskiej na PGE Narodowym doszło do pojedynku o pas wagi średniej. Paweł Pawlak, niepokonany od ośmiu walk numer jeden rankingu wagi średniej, zderzył się z będącym na fali pięciu wygranych z rzędu numerem dwa tego zestawienia, Tomaszem Romanowskim.

 Pawlak od początku postawił na kopnięcia i trzymanie rywala na dystans, ale gdy zbliżył się do przeciwnika, przyjął mocny prawy, po którym zachwiał się na nogach. Po tej akcji Romanowski ruszył do szybszych ataków, jednak Paweł Pawalak dobrze unikał jego ciosów i dalej okopywał Tomasza.

 

W drugiej rundzie Romanowski zaczął mocniej wywierać presję. Pawlak cofał się, ale cały czas odpowiadał ciosami i kopnięciami, a Romanowski szukał nokautu wyprowadzając potężne sierpy.

 Trzecią odsłonę mocniej rozpoczął Paweł Pawlak i zaczął wywierać presję na Tomku. Próbował też obaleń, ale Romanowski wybronił jego ataki. W kolejnych minutach panowie wymieniali się ciosami i kopnięciami. Pod koniec rundy zderzyli się przypadkowo głowami i na czole Romanowskiego pojawiło się rozcięcie.

 

W pierwszej rundzie mistrzowskiej Romanowski przyspieszył. Wywierał presję i napierał błyskawicznymi atakami pięściarskimi. Paweł Pawlak bronił się, odpowiadał, a w końcu wykorzystał okazję i obalił Romanowskiego. Już na macie rozbijał go łokciami i ciosami. Atakował też ciosami na korpus i brutalnie uderzał w zakrwawioną w głowę przeciwnika.

 

Paweł Pawlak w piątej odsłonie walki ponownie zaczął napierać na Romanowskiego. Ciągle wywierał presję kopnięciami i ciosami. W końcu zaatakował i obalił Tomasza. Na macie ponownie zaczął go brutalnie rozbijać, aż do akcji wkroczył sędzia i przerwał pojedynek. Tym samym Paweł Pawlak wywalczył mistrzowski tytuł wagi średniej.

Dodaj komentarz