XTB KSW Colosseum 2: Mariusz Joniak wygrywa walkę otwarcia!

W walce otwarcia gali XTB KSW Colosseum 2 efektownie walczący Sebastiana Romanowski zmierzył się ze specjalistą od poddań Mariuszem Joniakiem.

 

Panowie od początku postawili na wymiany stójkowe. Joniak próbował też obalenia, ale Romanowski wybronił ten atak i ostatecznie przez całą rundę fani mogli oglądać emocjonujące akcje kickboxerskie.

 

Na początku drugiej rundy zawodnicy ruszyli do ostrych wymian, które zakończyły się klinczem i uspokojeniem walki. Po chwili jednak Romanowski trafił kilka razy mocnymi kopnięciami i kolanami, po których walka przeniosła się do parteru. Już na macie Sebastian znalazł się w górnej pozycji i dobrze kontrolował rywala. W pewnej chwili Joniak złapał nogę przeciwnika i próbował techniki kończącej, co ostatecznie dało mu odwrócenie pozycji i przejęcie kontroli na macie. Tuż przed końcem rundy Mariusz próbował duszenia zza pleców, ale nie udało się zakończyć walki przed kończącym gongiem.
Romanowski trzecią rundę rozpoczął od kopnięć, ale Mariusz Joniak szybko go obalił i za wszelką cenę starał się utrzymać walkę w tej płaszczyźnie. W końcu zdobył dosiad i zaczął atakować łokciami i ciosami. Sebastianowi udało się wrócić do półgardy, ale Mariusz do końca rundy utrzymał go w parterze i tam systematycznie obijał ciosami, co przyniosło mu wygraną na punkty.

 

Wynik: Mariusz Joniak pokonał Sebastiana Romanowskiego przez większościową decyzję (29-27; 29-28; 28-28)

Dodaj komentarz