Wyniki gali XTB KSW 88

Wyniki gali XTB KSW 88, która odbyła 11 listopada w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu w Radomiu.

 

Patryk Kaczmarczyk pokonał Daniela Rutkowskiego w fenomenalnym starciu

W walce wieczoru gali XTB KSW 88 Daniel Rutkowski, były pretendent do tytułu wagi piórkowej, zmierzył się z młodym wilkiem polskiego MMA, Patrykiem Kaczmarczykiem.

Dosłownie chwilę po rozpoczęciu walki Patryk Kaczmarczyk trafił Daniela Rutkowskiego latającym kolanem. „Rutek” padł na deski, ale przetrwał trudne chwile i walka dalej toczyła się na macie. Patryk kontrolował przeciwnika, który bardzo dobrze się bronił i również atakował z dołu. Pod koniec rundy Daniel wstał i sam obalił Kaczmarczyka.

W drugiej odsłonie panowie od początku narzucili sobie mocne tempo stójkowych wymian. Kaczmarczyk kilka razy spróbował ponownie trafić latającym kolanem, ale tym razem nie udała mu się ta akcja. W końcu walka przeszła do klinczu, w którym to Rutkowski miał przewagę. Gdy bój wrócił do stójkowych wymian, Kaczmarczyk trafił wysokim kopnięciem, po którym Rutkowski upadł na matę. Ostatecznie jednak i tym razem przetrwał, odwrócił sytuację, wrócił do stójki, obalił i zaczął na macie rozbijać Kaczmarczyka. Pod koniec rundy walka przeszła do klinczu, w którym Rutkowski dociskał do siatki Patryka.

Od początku trzeciej rundy Rutkowski próbował narzucić swój styl walki. Panowie szli na coraz mocniejsze wymiany. Daniel łapał też Patryka w klincz, a w końcu przeniósł pojedynek na matę. Będąc za plecami rywala Daniel rozbijał go ciosami i szukał duszenia zza pleców. W końcu Patryk wstał, był jednak dociskany do siatki przez Rutkowskiego i ostatecznie walka dotrwała do kończącego gongu.

Wynik: Patryk Kaczmarczyk pokonał Daniela Rutkowskiego przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)

GALERIA ZDJĘĆ

Piotr Kuberski znokautował Bartosza Leśkę po efektownej walce

W drugiej walce wieczoru Bartosz Leśko przywitał debiutującego w KSW byłego mistrza organizacji FEN, niepokonanego od ośmiu walk Piotra Kuberskiego.

Świetną stójkową konfrontację zaprezentowali obaj zawodnicy. Dobrze trafiali i szli na coraz mocniejsze wymiany. Na twarzy Kuberskiego pojawiło się krwawienie, a po chwili również Leśko został zraniony. Z każdą kolejną wymianą fighterzy trafiali coraz mocniejszymi ciosami i widać było, że chcą posłać przeciwnika na deski. W końcu Kuberski trafił ciosem, po którym Leśko upadł na matę. Szybko jednak wrócił do walki i przetrwał pierwszą rundę.

Od początku drugiej rundy Kuberski wywierał presję, ale Leśko cały czas odpowiadał. W końcu jednak Piotr mocno trafił, dołożył kolejne dwa ciosy i Bartosz Leśko został znokautowany.

Wynik: Piotr Kuberski pokonał Bartosza Leśkę przez KO (cios), 1:12, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Marcin Wójcik brutalnie znokautował Henrique Da Silvę

Gala Radomiu przyniosła starcie Henrique Da Silvy, numeru pięć rankingu wagi półciężkiej KSW, z powracającym do organizacji byłym pretendentem do tytułu Marcinem Wójcikiem.

Początkowo zawodnicy pokazali ciekawe wymiany stójkowe. Następnie Polak ruszył do ataku i obalił Brazylijczyka. Po chwili zdobył dosiad, ale ostatecznie trafił za plecy rywala i chwycił go w duszenie. Da Silva wyszedł z opresji, ale Wójcik dalej kontrolował walkę na macie i rozbijał przeciwnika ciosami.

Na początku drugiej rundy Wójcik trafił dwa razy sierpami, a po chwili posłał rywala na deski efektownym podbródkowym.

Wynik: Marcin Wójcik pokonał Henrique Da Silvę przez KO (cios), 0:31, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Albert Odzimkowski posła na deski Jorge Luiza Bueno

Ulubieniec fanów z Radomia Albert Odzimkowski stanął do rywalizacji się z czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu Jorge Luizem Bueno.

Zawodnicy od początku poszli na mocne wymiany w stójce. Polak stawiał też na okopywanie wykrocznej nogi rywala. W końcu pojedynek trafił na matę, a Albert Odzimkowski znalazł się w górnej pozycji i rozbijał przeciwnika do końca rundy.

Polak w drugiej odsłonie walki dalej wdrażał swój plan na walkę okopując nogę rywala i atakując ciosami. W końcu dobrze trafił jednym z uderzeń, poszedł na otwartą wymianą i posłał Brazylijczyka na deski.

Wynik: Albert Odzimkowski pokonał Jorge Luiza Bueno przez KO (cios), 1:28, runda 2

GALERIA ZDJĘĆ

Štefan Vojčák brutalnie rozbił Kamila Gawryjołka

Podczas gali XTB KSW 88 Štefan Vojčák, numer sześć wśród najlepszych zawodników królewskiej kategorii KSW, zderzył się z niepokonanym Kamilem Gawryjołkiem.

Chociaż Štefan Vojčák po pierwszych wymianach próbował obalenia, szybko poszedł jednak na otwartą wymianę i posłał Kamila Gawryjołka na deski. Już na macie dobił rywala ciosami i zwyciężył w pojedynku.

Wynik: Štefan Vojčák pokonał Kamila Gawryjołka przez TKO (ciosy), 1:06, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Daniel Tărchila zwyciężył przez poddanie z Vladyslavem Falbiychukiem

Daniel Tărchila, młody talent z Mołdawii, przywitał w okrągłej klatce innego utalentowanego zawodnika, Vladyslava Falbiychuka z Ukrainy.Tărchila starał się narzucić tempo walki i wywrzeć presję na rywalu. Falbiychuk dobrze jednak odpowiadał i trafiał Daniela ciosami. Po trzech minutach Mołdawianin obalił, wszedł za plecy Vladyslava, złapał go w duszenie i poddał.

Wynik: Daniel Tărchila pokonał Vladyslava Falbiychuka przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:57, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Ramzan Jembiev wygrał przez duszenie z Fabianem Łuczakiem

Będący na fali czterech wygranych z rzędu Francuz Ramzan Jembiev wkroczył do klatki KSW, by zetrzeć się z debiutującym w niej, niepokonanym Fabianem Łuczakiem.

Jembiev od początku wywierał presję na rywalu i atakował pojedynczymi akcjami. Trafił też Polaka potężnym kopnięciem na głowę. Łuczak odpowiadał kontrami i spróbował obalić, ale to Francuz znalazł się w górnej pozycji, zdobył plecy rywala i wygrał przez poddanie.

Wynik: Ramzan Jembiev pokonał Fabiana Łuczaka przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:00, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Maria Silva pokonała Anitę Bekus

W konfrontacji pań doszło do starcia jednej z czołowych zawodniczek kategorii słomkowej w Polsce, Anity Bekus, z idącą jak burza przez świata MMA Marią Silvą.

Spokojnie i badawczo rozpoczęły walkę obie zawodniczki. Starcie dość szybko trafiło jednak do klinczu, w którym toczyło się przez większą część pierwszej rundy. Obie zawodniczki próbowały też obaleń, ale walka zawsze szybko wracała do klinczu w stójce.

W drugiej rundzie fani zobaczyli sporo wymian i ciekawych akcji w stójce. Walka trafiła też do klinczu, a na końcu do parteru, w którym Maria Silva zaszła rywalkę za plecy.

Trzecia odsłona przyniosła coraz skuteczniejsze akcje stójkowe w wykonaniu Brazylijki. Bekus obaliła, ale walka szybko wróciła do stójki i trafiła do klinczu. Pod koniec rundy walka ponownie przeszła do stójki, ale ostatecznie całe starcie zakończyło się decyzją sędziów. Walkę na punkty wygrała Maria Silva.

Wynik: Maria Silva pokonała Anitę Bekus przez jednogłośną decyzję (3 x 30-27)

GALERIA ZDJĘĆ

Konrad Rusiński szybko poddał Krystiana Bielskiego

Podczas drugiego pojedynku gali XTB KSW 88 Krystian Bielski przywitał debiutującego w okrągłej klatce Konrada Rusińskiego.

Bielski od początku próbował wywierać presję, ale Rusiński szybko obalił i już na macie zdobył dosiad. Po kilku chwilach zmienił pozycję, złapał rywala w duszenie zza pleców i wygrał.

Wynik: Konrad Rusiński pokonał Krystiana Bielskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:33, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

Michał Gniady rozbił Jacka Gacia

W walce otwarcia gali w Radomiu Jacek „Siexa” Gać, debiutujący w KSW były kickboxer, zmierzył się z Michałem Gniadym, innym niepokonanym w MMA zawodnikiem, który po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki.

Świetny, pełen emocji pojedynek rozgrzał publiczność zgromadzoną w hali w Radomiu. Obaj zawodnicy od pierwszej sekundy walki poszli na niesamowitą wojnę w klatce. Obaj przeżywali w tym starciu trudne chwile. Obaj padali na deski, ale ostatecznie to Michał Gniady złapał w końcu rywala na macie w tzw. kurcyfiks i rozbił go ciosami.

Wynik: Michał Gniady pokonał Jacka Gacia przez TKO (ciosy), 3:02, runda 1

GALERIA ZDJĘĆ

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz