Walka mistrzowska: Różanski vs. Rivas 25 lutego w Rzeszowie!! Pierwsze słowa Rózańskiego i Andrzeja Wasilewskiego po dobrej nowinie

Walka mistrzowska: Różanski vs. Rivas 25 lutego w Rzeszowie!! Pierwsze słowa Rózańskiego i Andrzeja Wasilewskiego po dobrej nowinie

Federacja WBC potwierdziła, że Łukasz Różański zawalczy 25 lutego w Rzeszowie z mistrzem świata WBC wagi bridger – Oscarem Rivasem.

Walka planowana była na 13 sierpnia w Kolumbii, jednak sytuacja bardzo się skomplikowała. Sprawy w swoje ręce wziął promotor Różańskiego, szef KnockOut Promotions – Andrzej Wasilewski i dzięki jego zabiegom pojedynek odbędzie się w Polsce. To pierwsza batalia o mistrzostwo świata w naszym kraju, od 2016 roku.

– Wiwat polski sport. Nie dało się w Kolumbii, zrobimy to w Polsce! Wielka historia – powiedział Andrzej Wasilewski.

– Nie tylko miliony się liczą. Ogrom pracy wykonałem, użyłem wszystkich narzędzi, które przez 20 lat w boksie krok po kroku budowałem – dodał.

– To historyczna chwila dla Rzeszowa i całego Podkarpacia. 20 listopada zaczynam przygotowania do tej walki. Jest teraz we mnie dużo większa euforia i energia do treningów. Myślę, że to zaprocentuje w lutym – powiedział Różański w rozmowie z Super Expressem.

– Jestem mocno podjarany. Nasza walka była kilkukrotnie przesuwana, więc nie miałem pewności do końca, chociaż bardziej wierzyłem, że możemy to zrobić w Polsce, niż w innym kraju (…) Trenuję do tej walki od listopada ubiegłego roku. Najpierw miał być eliminator, a później pojedynek o mistrzostwo świata. Organizacja tego wydarzenia w Polsce to nagroda za ten cały czas poświęcony na przygotowania i kilkukrotną zmianę terminu walki – dodał pięściarz grupy KnockOut Promotions.

 

Dodaj komentarz