W pogoni za UFC. Mariusz Książkiewicz zawalczy na Unified MMA 45

Mariusz Książkiewicz po raz kolejny będzie chciał zwrócić na siebie uwagę upragnionego UFC. Polak zawalczy na gali w Kanadzie.

Już 27 maja będzie miała miejsce kolejna edycja wydarzenia kanadyjskiej organizacji Unified MMA, która nosić będzie numer 45. Federacja poinformowała, że planowane pierwotnie starcie, w którym zmierzyć mieli się KB Bhullar (11-3) i Eli Aronov (5-0) nie dojdzie do skutku z powodu kontuzji Bhullara.

Błyskawicznie znaleziono zastępstwo, a miejsce Kanadyjczyka zajął Mariusz Książkiewicz (10-1).

„The Iron Pol” urodził się w Niemczech i w bardzo młodym wieku wyemigrował z rodzicami – Polakami – do Kanady. Mimo, że podczas walk oficjalnie reprezentuje kraj „klonowego liścia”, biegle mówi w języku polskim i z dumą powtarza że czuje się również Polakiem.

W 2020 roku, otarł się o kontrakt ze swoją wymarzoną federacją UFC, kiedy to zawalczył podczas Dana White’s Contender Series. Niestety w pojedynku z Mario Sousą (14-2) zanotował porażkę, która do tej pory była jego jedyną w karierze. W kwietniu bieżącego roku zawalczył na gali LFA 130, gdzie bezproblemowo znokautował rywala w niespełna półtorej minuty. Po walce nawoływał do samego Dany White’a, pytając gdzie jest jego kontrakt.

Na zbliżającym się Unified MMA 45, Książkiewicz zmierzy się z reprezentantem Izraela. Niepokonany, 24-letni zawodnik, walczył głównie na lokalnych galach oraz zaliczył jednorazowy epizod w federacji Bellator, kiedy ta przyjechała zorganizować swoje show do Tel Awiwu.

 

Dodaj komentarz