UFC powróci do Korei Południowej na początku lutego. Znamy już pierwsze nazwiska

Wszystko wskazuje na to, że na początku 2023 roku, UFC zorganizuje trzy następujące po sobie galę na trzech różnych kontynentach! 

Po potwierdzeniu już terminów gal w Brazylii i Australii, które wydarzą się kolejno 21. stycznia i 11. lutego, amerykańskie media zgodnie twierdzą, że pomiędzy nimi a dokładniej 4. lutego, organizacja UFC zawita do stolicy Korei Południowej – Seulu. Takie też informacje podają koreańskie media.

Będzie to więc już trzecia w historii wizyta amerykańskiego giganta na Półwyspie Koreańskim i pierwsza od 2019 roku, kiedy to w Busan odbyło się wydarzenie z cyklu UFC Fight Night 165.

Pierwsze nazwiska zawodników, którzy wypełnią kartę walk gali w Seulu nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednakże w sieci możemy znaleźć już potencjalne zestawienia. Za sprawą koreańskiego dziennikarza John Hyon Ko dowiedzieliśmy się, że zatwierdzenie starcia pomiędzy Da Un Jungiem (15-3-1) a Devinem Clarkiem (13-7) to tylko kwestia czasu. Podobnie też ma się sytuacja z kobiecą walką w wadze muszej pomiędzy Ji Yeon Kim (9-6-2) a Niemką Mandy Böhm (7-2)

Oczywistym faktem jest też to, że najprawdopodobniej w walce wieczoru koreańskiej gali wystąpi „The Korean Zombie” Chang Sung Jung (17-7). W kuluarach mówi się o jego potencjalnym starciu z Max’em Holloway’em (23-7) lub Edsonem Barbozą (22-11) lecz na oficjalne ogłoszenie musimy jeszcze poczekać.

Na lutowej odsłonie UFC w Korei Południowej, wystąpić mają ponadto tacy zawodnicy jak m.in. Doo Ho Choi (14-4), Kyung Ho Kang (18-9) czy Jun Yong Park (14-5)

Dodaj komentarz