UFC powróci do Australii na początku przyszłego roku. Gala UFC 284 w Perth zapowiedziana

Wygląda na to, że swoje dwie pierwsze numerowane gale, federacja UFC zorganizuje poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jak możemy wyczytać w mediach – po brazylijskiej odsłonie, czeka nas gala w Australii.

Jakiś czas temu, oficjalnie ogłoszono, że pierwsza numerowana gala w 2023 roku – UFC 283, odbędzie się w Rio de Janeiro w Brazylii. Dzisiaj natomiast potwierdziły się długo powielane spekulacje na temat gali z numerem 284 i jak możemy przeczytać – UFC 284 odbędzie się 12 lutego w mieście Perth w Australii. Taką informacją podzielił się lokalny australijski portal PerthNow

Będzie to zatem powrót amerykańskiej organizacji do kraju Aborygenów po trzech latach przerwy, a ostatnią galą w tym rejonie, była UFC 243, na której najważniejszym zestawieniem była potyczka o pas wagi średniej pomiędzy Israelem Adesanyą (23-1) a Robertem Whittakerem (24-6)

Na lutowe wydarzenie w Perth, tradycyjnie planowane jest wiele występów reprezentantów Australii i Nowej Zelandii. Poza wyżej wspomnianym Whittakerem, w walce wieczoru zawalczyć ma aktualny mistrz kategorii piórkowej Alexander Volkanovski (25-1). Najprawdopodobniej kartę walk uzupełnią również tacy zawodnicy jak m.in. Tai Tuivasa (15-4), Jake Matthews (18-5) czy Kai Kara-France (24-10)

Oficjalnie stanowisko federacji oraz pierwsze zestawienia pojawią się najprawdopodobniej w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz