UFC on ESPN 8: Overeem vs. Harris – podsumowanie karty wstępnej.

Zakończyła się karta wstępna gali UFC on ESPN 8: Overeem vs. Harris, oglądaliśmy fenomenalne nokauty, poddania, nie zabrakło również decyzji. Po jednej z walk Darren Elkins, schodził z oktagonu z mocno zakrwawioną twarzą, co było spowodowane rozcięciem na czole, którego nabawił się w 2 rundzie pojedynku. 

Miguel Baeza (9-0) pok. Matt Brown (22-17) przez KO w 2 rundzie 0:50

Na zakończenie karty wstepnej, Miguel Baeza zafundował rywalowi nokaut, mocnym lewym sierpowym i jednym ciosem w parterze, skutecznie odłączył Matta Browna. W pierwszej rundzie, Baeza posłał mocnym prawym na deski Browna, lecz wtedy nie udało się zakończyć pojedynku.

Kevin Holland (17-5) pok. Anthony Hernandez (7-2) przez TKO w 1 rundzie 0:39

Kevin Holland od początku mocno ruszył na przeciwnika, mocne ciosy i kolano na korpus, wystarczyło aby Hernandez wylądował na deskach, gdzie został zalany ciosami i zmusił sędziego aby przerwał pojedynek.

Giga Chikadze (10-2) pok. Irwin Rivera (9-5) przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 2x 30-27)

Cała walka po dyktando zawodnika z Gruzji, mimo że Rivera, który przez większość był zawodnikiem który parł do przodu, to jednak Chikadze bardzo dobrze kontrował, oraz kontrolował dystans. Na początku trzeciej rundę Gruzin był najbliżej skończenia walki przed czasem, kiedy to Chikadze poczęstował soczystym kolanem Rivere, który chciał odegrać się wysokim kopnięciem, lecz Gruzin je przechwycił, obalił, lecz nie był wstanie skończyć walki. Przed tą walką było pare zawirowań, Giga Chikadze miał zmierzyć z Mikiem Davisem, a Irwin Rivera wszedł do pojedynku z jednodniowym wyprzedzeniem. Po walce Chikadze, zaprosił Dane Whita, oraz UFC, aby zorganizować galę w Gruzji.

Nate Landwehr (14-3) pok. Darren Elkins (24-9) jednogłośną decyzję sędziów (29-27, 2x 30-27)

Pierwsza decyzja dzisiejszej nocy, trzyrundowa krwawa wojna, prowadzona w bardzo szybkim tempie. Po pierwszej rundzie wydawało się że Elkins prowadzi pojedynek, raz po raz trafiając Landwehra. Darren w pierwszej rundzie zanotował również udane poddanie. Druga runda stała pod hasłem mocnych wymian, coraz mocniej do głosu dochodził Nate, po jednym z ciosów Landwehra, pod Darrenem ugięły się nogi. Po jednym z bardzo mocnych łokci, sędzia do oktagonu poprosił lekarza, gdyż krew bardzo mocno zalała twarz Elkinsa. Na nasze szczęście sędzia walkę pozwolił kontynuować pojedynek. W trzeciej rundzie, Darrenowi bardzo mocno utrudniała walkę, krew która non stop zalewała mu twarz. Darren chciał za wszelką cenę sprowadzić walkę do parteru, zaś to Nate w tej rundzie wygrywał większość wymian i ostatecznie wygrał cały pojedynek jednogłośną decyzją sędziów.

Cortney Casey (9-7) pok. Mara Romero Borella (12-8) przez poddanie w 1 rundzie 3:36

Drugi pojedynek, to starcie pań w kategorii słomkowej, panie zaczęły od wymiany ciosów. Borella zaczęła od niskich kopnięć, zaś Amerykanka odpowiadała ciosami. Po minucie walka znalazła się w parterze, gdzie z pleców mocno pracowała Casey, kiedy za pierwszym razem nie udało dopiąć się dźwigni na łokieć, poczęstowała kilkoma ciosami z dołu, lecz w drugiej próbie już z łatwością Amerykanka dopięła dźwignię na łokieć, tzw. balache.

Rodrigo Nascimento Ferreira (8-0) pok. Don’Tale Mayes (7-4) przez poddanie w 2 rundzie 2:05 

Pierwsza walka i kategoria ciężka. Pierwsza runda bardzo wyrównana, nie brakowało kopnięć oraz ciosów z obu stron. Pod koniec pierwszej rundy Brazylijczyk Ferreira, zdołał obalić rywala i w tej płaszczyźnie zawodnicy zakończyli rundę. Druga runda już całkowicie pod dyktando Ferreiry, po klinczy przy siatce, obalił Amerykanina i zmusił do poddania walki.

 

Dodaj komentarz