Typowanie redakcyjne gali UFC Tyron Woodley vs Colby Covington! +Kursy bukmacherskie!

Zapraszamy do typowania członków naszej redakcji gali UFC Fight Night Tyron Woodley vs Colby Covington!

Dzisiaj w nocy odbędzie się fenomenalna gala UFC z cyklu Fight Night. Na gali zobaczymy wiele elektryzujących starć począwszy od młodych i perspektywicznych zawodników, kończąc na doświadczonych weteranach. Całą gale zwieńczy pojedynek na szczycie kategorii półśredniej pomiędzy Tyronem Woodleyem, a Colbym Covingtonem. Zapraszamy:

Colby Covington (15-2) vs. Tyron Woodley (19-5) Kurs 1.30-3.53

Konrad Jaros: Obaj panowie w ostatnim czasie swoje pojedynki kończyli na tarczy. Na pewno będą chcieli wrócić na zwycięskie tory, lecz żadnemu z nich nie będzie łatwo. Colby przegrał z Usmanem ostatnią walkę przez nokaut, ale moim zdaniem do momentu nokautu  prezentował się dużo lepiej niż Woodley w starciu z Burnsem, który nie stawił szczególnego oporu Brazylijczykowi. Colby walczył na remis z Nigeryjczykiem, a Tyron został totalnie zdominowany przez Burnsa. Woodley’a najlepsze chwile w karierze, moim zdaniem są już za nim. Jeżeli Colby wyjdzie do walki z nim w takiej formie, w jakiej wychodził do Usmana, myślę że nie da szans swojemu rywalowi. Nawet jeśli Tyron wyjdzie w dobrej formie, nie dawałbym mu wielkich szans na zwycięstwo za względu na styl walki Colbego.

Predykcja: Colby Covington przez decyzję

Donald Cerrone (36-15) vs. Niko Price (14-4) Kurs 2.20-1.60

Tymon Nowak: W tej walce naprzeciw siebie staną: weteran UFC, niezwykle groźny pomimo wieku Donal Cerrone, oraz o 7 lat młodszy, nieprzewidywalny Niko Price. „Kowboj” aktualnie znajduje się na fali 4 przegranych z rzędu, jednak nie przegrywał z byle kim, bo z samym ścisłym topem UFC. Wiek oraz ilość zebranych ciosów nie oszczędza Donalda. Mimo, że nie jest tym zawodnikiem co kilka lat temu nadal stanowi duże zagrożenie. Jego rywalem będzie nieprzewidywalny oraz szalony Price. Niko to niezwykle efektownie walczący zawodnik. Tylko jedna z jego 18 walk dotrwała do decyzji. Nie da się ukryć, że to Cerrone będzie w tej walce przeważał technicznie nad rywalem. Jest on zawodnikiem bardziej przekrojowym. Jednak połączenie mocnego ciosu Pric’ea  z nie najlepszą już odpornością na ciosy Donalda może być kluczowe. Jednak wydaje mi się, że w tej walce górę weźmie doświadczenie oraz większe umiejętności Donalda, który znokautuje Niko pod koniec drugiej rundy.

Predykcja: Donald Cerrone przez KO/TKO  2 runda

Khamzat Chimaev (8-0) vs. Gerald Meerschaert (31-13) Kurs 1.19-4.20

Konrad Jaros: Starcie, które będzie weryfikacją dla Szweda. Po dwóch zwycięstwach w dominującym stylu z zawodnikami, którzy zbytnio nie liczą się w UFC, nadszedł czas na sprawdzenie, jak dobrym zawodnikiem jest tak naprawdę Chimaev. Styl „Borza” jest prosty-obalić i pokonać ciosami, w dwóch pierwszych walkach dla UFC wychodziło mu to znakomicie, ale jego przeciwnik jest dobrym parterowcem i jeżeli Khamzat będzie chciał obalić i kontrolować w parterze, będzie musiał uważać na świetne umiejętności parterowe Meerschaerta. Amerykanin na 31 wygranych walk, aż 23 kończył przez poddanie. Podobnie jak Chimaev, lubi kończyć walki przed czasem. Ze wszystkich 44 walk Geralda, tylko 5 trwało pełny dystans. Możemy być więc pewni, że obaj będą chcieli skończyć walkę przed czasem i nie będzie ich interesować gra na czas. Myślę że Khamzat poradzi sobie z umiejętnościami Amerykanina i pokona go w parterze.

Predykcja: Khamzat Chimaev przez KO/TKO 3 runda

Johnny Walker (17-5) vs. Ryan Spann (18-5) Kurs 1.71-2.05

Tymon Nowak: Starcie dwóch nadal młodych i rozwijających się zawodników. Swego czasu jeden z największych prospektów i kandydatów do pasa wagi półciężkiej skrzyżuje rękawice z bardzo solidnym Ryanem Spannem. Po stronie Brazylijczyka przemawiają warunki fizyczne, siła fizyczna, nieprzewidywalność oraz mocny cios. Ryan to bardziej zachowawczo walczący oraz bardziej przekrojowy zawodnik i bardzo możliwe, że poszuka w tej walce nóg rywala. Jednak wydaje mi się, że po ostatniej walce Walker wyciągnie wnioski i chociaż trochę poprawi obronę obaleń. Jeśli uda mi się utrzymać walkę w stójce widzę bardzo duże szanse na wygraną Walkera przez nokaut:

Predykcja: Johny Walker prze KO/TKO 2 runda

Kevin Holland (18-5) vs. Darren Stewart (12-5) Kurs 1.33- 3.05

Tymon Nowak: Kevin Holland przez decyzję

Konrad Jaros: Darren Stewart KO/TKO 2 runda

 

 

 

 

Dodaj komentarz