Trylogia Usman vs. Edwards staje się faktem!

Aktualny mistrz wagi półśredniej Leon Edwards (20-3,1NC) stanie do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego podczas gali UFC 286  w Londynie!

Przeciwnikiem ”Rocky’ego” na londyńskiej gali będzie Kamaru Usman (20-2), któremu to Leon w sierpniu ubiegłego roku sensacyjnie odebrał pas UFC. Dla obu Panów będzie to trzeci raz kiedy staną naprzeciw siebie w oktagonie.

Pierwszy pojedynek obu zawodników miał miejsce w 2015 roku na gali UFC on FOX 17. W momencie, gdy obaj fighterzy stawiali swoje pierwsze kroki w amerykańskim gigancie lepszy okazał się Nigeryjczyk, który pokonał jednogłośnie na punkty Edwardsa.Do rewanżu obu wojowników doszło w ubiegłym roku na gali UFC 278 w całkowicie innych okolicznościach. Ówczesny mistrz Kamaru Usman przystępował do szóstej obrony pasa mistrzowskiego. Natomiast pretendent Edwards podchodził do starcia jako niepokonany od siedmiu lat zawodnik. Pojedynek przebiegał zgodnie z oczekiwaniami, Usman prowadził na kartach sędziowskich i zmierzał do szóstej obrony. Wystarczyło jednak, jedno wysokie kopnięcie, aby fani zgromadzeni w Vivint Arenie minutę przed końcem starcia byli świadkami jednej z największych sensacji w UFC- EDWARDS NOKAUTUJE USMANA!Teraz, siedem miesięcy po tym pojedynku, zawodnicy zmierzą się ze sobą po raz trzeci. 18 marca podczas gali UFC 286 w Londynie wystąpią w walce wieczoru, gdzie stawką będzie należący do Leona pas dywizji półśredniej.

Dodaj komentarz