Szymon Kołecki o odwołanej walce na KSW 54 – „To nie jest wściekłość. Ja jestem po prostu załamany”

Szymon Kołecki od dłuższego czasu szykował się do kolejnego pojedynku, wielu fanów widziało byłego Mistrza Olimpijskiego z jedną z legend i głosem KSW, Łukaszem Jurkowskim. W wywiadzie dla FightSport.pl. Były sztangista powiedział że najbliższy rywal na dzień przed ogłoszeniem walki wycofał się z pojedynku.

Wychodzi na to że na pojedynek Szymona i Łukasza musimy jeszcze poczekać

„Moja wcześniej potwierdzona walka wypadła i mam już generalnie wakacje. Nie walczę walki, do której się przygotowywałem”

Walka miała być głównym daniem zbliżającej się sierpniowej gali KSW 54, z powodu odwołania walki nie jest zadowolony Szymon Kołecki i upust swojej złości dał rozmawiając z FightSport.pl

„Przeciwnik od pół roku wiedział, że mamy walczyć. Natomiast dzień przed ogłoszeniem naszej walki powiedział, że nie może wyjść, bo ma kontuzję. Już nie chcę mówić, jaką ma kontuzję, bo kontuzję ma taką, którą ja zadeklarowałem, że osobiście dostarczę Federacji leki. W 48 godzin będzie wyleczona, a po czterech dniach będzie mógł normalnie sparować. Jednak nikt nie zdecydował się na skorzystanie z tego i walka została zdjęta i odwołana.”

„To nie jest wściekłość. Ja jestem po prostu załamany tym, że ktoś może tak lekceważąco i nieodpowiedzialnie podchodzić, bo to, że mnie ktoś zlekceważył? (…) Jestem załamany taką postawą, bo zlekceważenie mnie to jest zlekceważenie mnie, ale zlekceważenie kibiców i największej federacji Europy, w której miał walczyć walkę wieczoru, to jest już… Tego nawet nie można nazwać nieodpowiedzialnością. Ja tego po prostu nie potrafię zrozumieć.”

„W mojej prawie 30-letniej historii sportowej nigdy nie spotkałem się z takim zlekceważeniem swoich obowiązków. Po prostu nie spotkałem się z czymś takim. Naprawdę różnych sportowców widziałem. I w ciężarach, i w innych dyscyplinach. W MMA jestem krótko, ale w sporcie olimpijskim widziałem bardzo dużo.”

Chociaż Szymon nie wymienił z imienia i nazwiska rywala który w ostatniej chwili wycofał się z walki, to większość domyśla się że chodzi o Łukasza Jurkowskiego. Liczymy że mimo zawirowań wokół walki, będziemy mogli zobaczyć pojedynek i panowie wyjaśnią sobie wszystko w okrągłej klatce KSW.

Źródło: FightSport.pl Źródło Zdjęcia: Fight24.pl

Dodaj komentarz