Styczeń w KSW- podsumowanie (VIDEO)

Pierwsza gala KSW w roku 2023 odbyła się 21 stycznia w szczecińskiej Netto Arenie. Organizacja po raz trzeci w historii zawitała do miasta Berserkerów. 

W walce wieczoru XTB KSW 78 doszło do wielkiego rewanżu za pamiętny pojedynek sprzeda lat. W boju tym Michał Materla zmierzył się z Kendallem Grove’em. Zawodnicy od pierwszej sekundy postawili na mocne wymiany w stójce. Z obu stron leciały potężne ciosy i kopnięcia. W drugiej rundzie Michał dwa razy posłał Kendalla na deski i za drugim razem zaczął go rozbijać łokciami w parterze. W końcu do akcji wkroczył sędzi i przerwał konfrontację. Tym samy Michał Materla po raz drugi w karierze wygrał z Kendallem Grovem.
Podczas XTB KSW 78 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż sześć zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję zobaczyć pięć nokautów i jedno poddanie. Najlepszą walką wieczoru wybrano pojedynek Tomasza Romanowskiego z Radosławem Paczuskim. Obaj fighterzy przeżywali w boju trudne chwile, ale obaj też je przetrwali i dali fanom fantastyczne show, w którym nokaut cały czas wisiał w powietrzu. Ostatecznie jednak całość batalii rozegrała się na pełnym dystansie i sędziowie niejednogłośnie zwycięzcą walki wskazali Tomasza Romanowskiego.

W minionym miesiącu szeregi organizacji zasiliło wielu nowych zawodników. Podczas gali w Szczecinie w okrągłej klatce zadebiutowało sześciu fighterów. W KSW pojawiły się też nowe twarze w związku z nadchodzącym wydarzeniem w Czechach. Podczas gali w Libercu zawalczy między innymi Tomáš Možný, topowy europejski kickboxer, Victor Pešta, były mistrz czesko-słowackiej organizacji Oktagon MMA oraz Todd Duffee, były pogromca Phila De Friesa, czempiona wagi ciężkiej KSW.
W styczniu ogłoszono też, że gala KSW 80, która zostanie zorganizowana w 17 marca, odbędzie się w Lubinie.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz