Starcie Paula Craiga i Johnny Walkera uzupełni kartę walk gali UFC 283 w Brazylii

Federacja UFC, ze swoim pierwszym numerowanym wydarzeniem w nowym roku zawita do Brazylii. Z tego też względu, na karcie walk możemy spodziewać się wielu reprezentantów tego właśnie kraju. 

Jak już od pewnego czasu wiadomo, w dniu 21 stycznia, w brazylijskim mieście Rio de Janeiro, odbędzie się gala UFC 283. W walce wieczoru, zobaczymy zwieńczenie sagi o pas kategorii muszej pomiędzy Deivesonem Figueiredo (21-2-1) a Brandonem Moreno (20-6-2) w ich czwartym starciu.

Kolejny zawodnicy z „kraju kawy” są systematycznie dodawani do rozpiski wydarzenia, a właśnie dostaliśmy informację o najnowszym z nich. Jak jako pierwszy poinformował portal specjalizujący się w brazylijskim MMA – Ag. Fight, do oktagonu w Rio de Janeiro wejdą zawodnicy wagi półciężkiej – Paul Craig (16-5-1) i Johnny Walker (19-7)

„Bearjew” to obecnie numer 9 oficjalnego rankingu „półciężkich” UFC. Szkot w amerykańskiej organizacji występuje już od 2016 roku, jednakże prawdziwy szczyt jego dyspozycji obserwujemy dopiero od dwóch lat. Po remisie i pięciu wygranych z rzędu, poległ jedynie w ostatniej walce z Volkanem Oezdemirem (18-6)

Brazylijczyk przekonał do siebie szefa UFC podczas Dana White’s Contender Series w 2018 roku, za co otrzymał kontrakt i rozpoczął przygodę z federacją. Po niezłym początku, aktualnie 11. zawodnik rankingu zanotował spadek formy i na 5 walk zwyciężył tylko jedną. Odkuł się poniekąd w ostatnim pojedynku na UFC 279 z Ionem Cutelabą (16-8-1), którego poddał w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz