Starcie czołowych zawodników wagi półśredniej dodane do rozpiski gali UFC 281 w Abu Dhabi

Federacja UFC powoli zaczyna odkrywać karty zapowiedzianej już jakiś czas temu gali UFC 281 w Abu Dhabi. Dzisiaj ogłoszono pierwszy pojedynek.

Już 22 października na Etihad Arenie w Abu Dhabi, odbędzie się kolejne numerowane wydarzenie organizacji UFC z numerem 281. Od jakiegoś czasu znaliśmy już datę gali, ale do tej pory nie potwierdzono oficjalnie żadnego zestawienia.

Sytuacja ta zmieniła się w piątkowy wieczór, kiedy to do mediów społecznościowych wypłynęła informacja, że jednym ze starć karty głównej tejże gali będzie pojedynek w wadze półśredniej, w którym rękawice skrzyżują Belal Muhammad (21-3) i Sean Brady (15-0)

Muhammad plasuje się obecnie na miejscu numer 5 w oficjalnym rankingu kategorii półśredniej UFC. Pochodzący z Palestyny zawodnik, zadebiutował w amerykańskiej organizacji w 2016 roku, ale dopiero teraz odnalazł swoją najlepszą formę i notuje obecnie passę siedmiu zwycięstw z rzędu. 

Brady to zawodnik numer 9. w rankingu najlepszych „półśrednich”.  Niespełna 30-latek nie doznał jeszcze smaku porażki w swojej dotychczasowej karierze. Odkąd w 2019 roku zadebiutował w federacji, wygrał wszystkie pięć pojedynków które stoczył, w tym ostatni – z Michaelem Chiesą (16-6) na listopadowej odsłonie UFC Fight Night.

Dodaj komentarz