Siódme miejsce Błachowicza w plebiscycie na ”Najlepszego Sportowca Roku 2020”!

Aktualny mistrz UFC, Jan Błachowicz (27-8) zajął siódme miejsce w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2020. 

Jan Błachowicz, miniony rok może uznać za najlepszy w sportowej karierze. ”Cieszyński Książe”, który kilka lat wstecz był przymierzany do zwolnienia z UFC najpierw pokonał Coreya Andersona (14-5), a kilka miesięcy później sięgnął po upragniony tytuł mistrzowski wagi półciężkiej, rozbijając efektownie faworyzowanego Dominicka Reyesa (12-2), sprawiając przy tym dużą niespodziankę.

Dzięki właśnie zdobyciu pasa mistrzowskiego, 37-letni wojownik został nominowany do 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Roku 2020 w Polsce i zajął w nim siódme miejsce, powtarzając przy tym sukces Joanny Jędrzejczyk sprzed pięciu lat.

Zawodnik swój sukces skomentował na swoich mediach społecznościowych:

”Dziękuję bardzo wszystkim kibicom, którzy oddali na mnie głos. Cieszę się, że znalazłem się w takim zacnym gronie. Obiecuje, że dalej będę starał się być ambasadorem MMA w naszym kraju.
Dziękuję też trenerom, kolegom z @wcafightteam, rodzinie i mojej narzeczonej oraz menedżerce @d.jurkowska87. To też Wasza nagroda! 👊”

Dodaj komentarz