Róża Gumienna wystąpi na gali Babilon MMA 14

Organizacja Babilon MMA ogłosiła kolejnego uczestnika, a właściwie uczestniczkę, którą jest Róża Gumienna (1-0). Polka już 26 czerwca stoczy swój drugi zawodowy pojedynek w formule MMA i po raz kolejny pod banderą federacji Tomasza Babilońskiego. 

Gumienna swój debiut w mieszanych sztukach walki miała na gali Babilon MMA 10 w Wieliczce, kiedy to bez problemów uporała się z Raimondą Grundulaite (0-1) i pokazała, że zamierza dużo namieszać w kobiecym MMA. Róża odprawiła rywalkę ciosami po niespełna półtorej minuty pierwszej rundy.

Zawodniczka z grupy managerskiej Shocker MMA to była kickboxerka, mistrzyni świata z roku 2013. W latach 2013 i 2015 Gumienna uchodziła za najlepszą, polską zawodniczkę kickboxingu bez podziału na kategorie wagowe. Czterokrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski w 2013, 2014, 2015 oraz 2016 roku.

Reprezentantka „Puncher’a Wrocław” zdobyła również w 2017 roku, pas organizacji Fight Exclusive Night w formule K1 na gali FEN 17 w Lublinie przeciwko reprezentantce Czech, Martinie Fendrichovej. W 2018 roku, Róża Gumienna stanęła przed szansą zdobycia pasa organizacji DSF Kickboxing Challenge, lecz na gali z numerem 17 uległa przez jednogłośną decyzją sędziów Cristinie Caruso. Był to ostatni pojedynek Gumiennej w kickboxingu, a swoje kolejne walki postanowiła toczyć w formule MMA.

 

Dodaj komentarz