Pudzianowski: ”Nikt nie powiedział, że będzie lekko. Całe życie zasuwałem” (VIDEO)

Mariusz Pudzianowski (13-7,1NC) jest bez wątpienia jednym z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych sportowców w Polsce, a wszystko to zawdzięcza ciężkiej pracy. 

Mariusz swoją sportową karierę rozpoczął będąc jeszcze w szkole podstawowej od treningów siłowych. Zanim jednak stał się utytułowanym strongmanem trenował jeszcze karate oraz boks. Dopiero w 1999 roku w pełni zajął się strongmanem, gdzie przez 10 lat pięciokrotnie sięgał po tytuł mistrza świata oraz sześciokrotnie zostawał mistrzem Europy. Te sukcesy doprowadziły do rozpoznawalności ”Pudziana” na skalę światową. W 2009 roku Pudzianowski zamienił jednak ciężary na ring i rozpoczął swoją przygodę z MMA walką z Marcinem Najmanem. Debiut Mariusza w szczytowym momencie oglądało aż 6 milionów widzów, co najlepiej pokazuje jaką promocję mieszanym sztukom walk w Polsce zrobił ”Dominator”. Pudzianowski co prawda jako zawodnik MMA nie może się pochwalić żadnymi tytułami, to i tak wśród opinii wielu fanów zapracował sobie na miano legendy tego sportu, a wszystko to przez promocję i rozpoznawalność, jaką MMA w Polsce mu zawdzięcza.

Te sukcesy sportowe, jakie udało się osiągnąć Mariuszowi są nagrodą za ciężką pracę, jaką włożył w swoją karierę i o której bardzo często wspomina:

Dodaj komentarz