Projekt Wojownik 24: Daniel Skibiński poprowadzi zajęcia dla weteranów

Multimedalista mistrzostw świata i Europy w grapplingu, mistrz polskiej federacji Babilon MMA w wadze półśredniej Daniel Skibiński poprowadzi 24 edycję zajęć edukacyjno-sportowych #ProjektWojownik dla weteranów, rodzin poległych i żołnierzy Wojsko Polskie. Gospodarzem lipcowego spotkania będzie 7 Brygada Obrony Wybrzeża im gen. bryg. Stanisława Grzmota – Skotnickiego.

 

Po przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z COVID-19 weterani wracają na matę by trenować sporty walki pod okiem jednego z najlepszych polskich zawodników. Skibiński jest wychowankiem legendarnego klubu ANKOS MMA Poznań. Jego zasadniczym stylem walki są zapasy i grappling, ale doskonale radzi sobie także w stójce, w technika kickbokserskich i bokserskich.

 

Daniel Skibiński jest mistrzem Europy w grapplingu NO-GI, wicemistrzem świata, mistrzem Wielkiej Brytanii a także zwycięzcą programu reality-show „MMaster”. W 2018 roku wywalczył mistrzostwo jednej z największych polskich federacji mieszanych sztuk walki Babilon MMA i według portalu Ranking MMA Rocks , zajmuje drugie miejsce w polskim rankingu wagi półśredniej.

 

Zajęcia odbędą się zgodnie z ostatnimi zaleceniami resortu zdrowia oraz z ograniczeniami wprowadzonymi w jednostce wojskowej w związku z koronawirusem.

 

Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a organizatorem jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa przy współpracy z Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Informacja prasowa

Dodaj komentarz