Poznaliśmy trenera Krzysztofa Głowackiego przed debiutem na XTB KSW Colosseum 2! Uznane nazwisko w polskim MMA

Krzysztof Głowacki już niedługo zadebiutuje w formule MMA. Były mistrz świata w boksie, swój pierwszy pojedynek w mieszanych sztukach walki stoczy podczas hitowej gali XTB KSW Colosseum 2, która będzie miała miejsce 3 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalem byłego boksera będzie inny debiutant, znany z walk na gołe pięści – Patryk „Gleba” Tołkaczewski. Były bokser ujawnił teraz kto będzie jego trenerem przed oczekiwanym starciem.

 

Głowacki zakończył swoją przygodę z boksem po ostatnich nieudanych występach. 36-latek w marcu 2021 roku miał jeszcze okazję na ponowne zdobycie tytułu mistrzowskiego, jednak wtedy przegrał w potyczce z Lawrencem Okolie przez KO w rundzie 6. Odbudował się w kolejnym pojedynku z Francisco Rivasem Ruizem, niestety w następnej dużej walce pokonał go Richard Riakpohre.

 

Teraz „Główka” przygotowuje się do debiutu w MMA i za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych dał znać kto będzie szykował go do występu na Stadionie Narodowym. Trenerem Głowackiego został uznany i doświadczony zawodnik MMA – Piotr Strus (15-8-2, 1 N/C):

Strus jest byłym zawodnikiem federacji KSW oraz ACA. Ostatni raz w klatce zameldował się w lutym tego roku podczas gali Strife 3, wtedy jednak dość niespodziewanie uległ powracającemu po 6 letniej przerwie od startów – Kacprowi Karskiemu (8-3).

Dodaj komentarz