Powrót KSW do Czech

Już w październiku organizacja KSW po raz drugi w tym roku zawita ze swoim wydarzeniem do Czech. Będzie to siódmy zagraniczny event przygotowany przez markę KSW.

Bilety w sprzedaży na eBilet.pl i ticketmaster.cz


Historia zagranicznych gal KSW rozpoczęła się ponad siedem lat temu. Na pewien czas została przerwana pandemią, która utrudniła organizację kolejnych wydarzeń, ale już 14 października polska marka po raz kolejny wyjdzie poza granice naszego kraju i przygotuje galę u naszych południowych sąsiadów. Będzie to druga gala KSW zorganizowana w Czechach. Pierwszy event KSW w tym kraju odbył 25 stycznia tego roku w Libercu. W walce wieczoru KSW 79 doszło do wielkiego rewanżu na szczycie królewskiej kategorii wagowej. Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej, stanął do kolejnej obrony pasa, zmierzył się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem i szybko mu się zrewanżował.

Podczas KSW 79 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż pięć zakończyło się przez nokaut. Najlepszą walką wieczoru wybrano pojedynek Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným, w którym obaj zawodnicy przeżywali trudne chwile i obaj byli blisko skończenia walki przed czasem. Ostatecznie jednak sędziowie zwycięzcą wskazali Arkadiusza Wrzoska. KSW wyróżniło również Braina Hooia i debiutującego w organizacji Ramzan Jembiev za najlepsze nokauty wieczoru. Hooi posła na deski Jivko Stoimenova, a Jembiev ustrzelił wysokim kopnięciem Murilo Delfino. Akcja kończąca w wykonaniu Jembieva tylko na Instagramie została wyświetlona blisko 750 tysięcy razy.

Na karcie walk KSW 79 nie zabrakło oczywiście Czechów i Słowaków i również podczas gali KSW 87 fani będą mieli okazję oglądać występy naszych południowych sąsiadów. Tylko w walce wieczoru fani zobaczą starcie, w którym najlepszy czeski zawodnik wagi ciężkiej, Michal Martínkek, zmierzy się z Darko Stošiciem. Warto przypomnieć, że historia czeskich zawodników w KSW sięga roku 2008. Wówczas to jeszcze w białym ringu pojawił się Petr Ondrus, który zawalczył z Mamedem Khalidovem podczas gali KSW Eliminacje 2, a następnie doszedł do finału turnieju wagi do 95 kilogramów.

Druga gala KSW w Czechach będzie jednocześnie siódmy zagraniczny event przygotowanym przez markę KSW. Debiutancka zagraniczna gala KSW odbyła się 31 października 2015 roku w Londynie. Do dziś odbyły się tam trzy gala polskie organizacji. Okrągła klatka została rozstawiona także w Dublinie i Zagrzebiu.

<informacja prasowa KSW>

Dodaj komentarz