Powraca Parke, powraca Szeliga, powraca klatka rzymska! „Stormin” vs. „Iron” na widowiskowych zasad!

Krakowska gala Fame MMA 14 zapowiada się na bardzo mocną! Poza ciekawymi debiutantami czy walką o pas kategorii półśredniej na gali dojdzie do walki Piotra Szeligi z Normanem Parke!


W walce będziemy mogli zobaczyć po raz kolejny całkiem dużą różnicę wagi. Norman na ważeniu przed ostatnim pojedynkiem wniósł 86 kilogramów, za to Szeliga już 96 kilogramów. Dodatkowo starcie odbędzie się w małej – rzymskiej klatce, w formule k1 w małych rękawicach.

Dla Piotra Szeligi będzie to piąty pojedynek w karierze, za to drugi w k1. Ostatnia walka Piotra była również w tej formule, a wtedy to „Szeli” ciężko znokautował Gabriela „Araba” Al-Sulwiego. Walka ta miała miejsce niespełna tydzień temu na gali Fame MMA 13, a więc dla fanów Szeligi będzie to bardzo dobra wiadomość, że ten wraca tak szybko.

Norman „Stormin” Parke, jest za to dużo bardziej doświadczony od swojego rywala. Ma on bowiem na koncie już 40 pojedynków – 37 w formule MMA, 3 w formule boksu, a więc dla Irlandczyka będzie to debiut w takiej formule. Norman ostatni pojedynek również stoczył w zeszłą sobotę na gali Fame MMA 13, a jego starcie zakończyło się po niespełna minucie. W walce z „Popkiem Monsterem” jedno z trafień „Popka” trafiło w plecy Normana, co spowodowało złamanie.

Dodaj komentarz