Ponad dekada w klatce UFC. Ben Rothwell zwolniony.

Prawdziwy weteran sportów walki, a także wieloletni zawodnik UFC – Ben Rothwell (39-14), został dzisiaj zwolniony z federacji.

Informacja którą wystosowała organizacja UFC pojawiła się nagle i niespodziewanie, ponieważ Amerykanin jakiś czas temu został zapowiedziany jako jeden z bohaterów zbliżającej się gali UFC Vegas 55, na której to miał zmierzyć się z Alexandrem Gustafssonem (18-7) a samo wydarzenie zostało zaplanowane na 21. maja.

Rothwell pod sztandarem amerykańskiej federacji walczył przez ponad dekadę, debiutując w 2009 roku podczas gali UFC 104 gdzie został znokautowany w drugiej rundzie przez Caina Velasqueza. Przez kolejne 13 lat, regularnie pojawiał się w oktagonie, przeplatając naprzemiennie wygrane z przegranymi.

40-latek ostatni raz zaprezentował się w listopadzie ubiegłego roku, przegrywając w 32. sekundy z Brazylijczykiem Marcosem Rogerio de Limą (19-7-1)

Oficjalne powody zwolnienia Amerykanina nie są znane, ale w kuluarach mówi się o jego problemach z programem antydopingowym USADA. Nie wiadomo też, co w tej sytuacji stanie się z Gustafssonem który pozostał bez rywala, aczkolwiek jako potencjalne zastępstwa najczęściej padają nazwiska: Andrei Arlovski i Ovince St. Preux.

Chętnych na angaż tak uznanego nazwiska jak Ben Rothwell na pewno nie będzie brakować. Jak wiadomo z przeszłości, federacja Bellator chętnie kontraktuje u siebie byłych fighterów UFC. Na rynku rozpycha się również Khabib Nurmagomedov i jego Eagle FC, która również – jak pokazała w ostatnim czasie – jest w stanie zaoferować odpowiednie warunki bardzo głośnym nazwiskom. Kto wie, może również nasze rodzime KSW powinno zainteresować się potencjalnym podpisaniem umowy?

One thought on “Ponad dekada w klatce UFC. Ben Rothwell zwolniony.

Dodaj komentarz