Polscy wojownicy wyruszyli na Mistrzostwa Świata

Kadra Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska wyleciała dziś z warszawskiego Okęcia do Albanii, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata IMMAF 2023.

Zbliżające się Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 będą dziewiątym międzynarodowym wydarzeniem, w którym wystąpi reprezentacja Polski. W zmaganiach wezmą udział zarówno sportowcy walczący w kategoriach seniorskich, jak i w juniorach. Zawodnicy będą rywalizować pod wodzą trenerów i selekcjonerów kadry: Szymona Bońkowskiego z klubu Arrachion Olsztyn i Krzysztofa Brzozowskiego z klubu ASW Black Panther Bydgoszcz. W skład polskiej kadry weszło dziewięcioro zawodników:


Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa świata

Seniorzy:

  • Mateusz Mitko, waga półśrednia 77,1 kg (170 lbs)
  • Paulina Konik, waga słomkowa 52,2 kg (115 lb)
  • Weronika Cisło, waga musza 56,7 kg (125 lb)
  • Patryk Wolski, waga średnia 83,9 kg (185 lb)
  • Daniel Malinowski, waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs)
  • Krystian Kowalczyk, waga kogucia 61,2 kg (135 lb)

Juniorzy:

  • Oskar Stachura, waga lekka 70,3 kg (155 lb)
  • Daria Brzozowska, waga kogucia 61,2 kg (135 lb)

Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbędą się w dniach od 20 do 26 listopada w Tiranie, stolicy Albanii. Na mistrzostwa świata i inne zawody organizowane przez IMMAF przybywają setki zawodników z każdego zakątka globu. Po raz pierwszy ten najbardziej prestiżowy turniej amatorskiego MMA na świecie został zorganizowany w roku 2014 w Las Vegas.

26. medali reprezentacji Polski

Do tej pory reprezentacja Polski, która jest powoływana od roku 2019, zdobyła 26 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizację zarządzającą amatorskim MMA na świecie.

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Polską Spółkę Gazownictwa, Fundację Pho3nix, PKO Bank Polski, Lexus Warszawa Wola, Studio 306, Kostka Transporte, Pitbull West Coast i Mondolab.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz