Podwójny mistrz ONE – Reinier de Ridder zawalczy w formule grapplingowej

Niepokonany mistrz dywizji półciężkiej oraz średniej federacji ONE Championship powróci do oktagonu już 26 marca. Walka odbędzie się jednak na niestandardowych zasadach.

Reinier de Ridder (15-0) po dokładnie miesiącu i jednym dniu od swojego ostatniego pojedynku, ponownie wejdzie do klatki największej azjatyckiej federacji. Jak poinformowało samo ONE, rywalem holenderskiego mistrza będzie Andre Galvao (5-2). Starcie odbędzie się jednak na zasadach submission grappling match – czyli parterowej walce, która zakończyć się może tylko poprzez zmuszenie przeciwnika do poddania.

 

Dla Brazylijczyka taka formuła jest chlebem powszednim, ponieważ do 2017 roku występował głównie na takich właśnie zasadach i wyrobił sobie bilans 10-3-2, startując między innymi regularnie na mistrzostwach świata.

„The Dutch Knight” profesjonalnie nigdy nie miał okazji zmierzyć się w takiej dyscyplinie. Nie mniej jednak, podczas swojej zawodowej kariery wielokrotnie udowadniał, że świetnie czuje się w płaszczyźnie parterowej, większość swoich walk kończąc właśnie poprzez różnego rodzaju dźwignie.

Gala ONE Championship: ONE X, odbędzie się 26 marca w Singapurze. Walką wieczoru wydarzenia będzie walka o pas wagi słomkowej kobiet pomiędzy Stamp Fairtex (8-1) a Angelą Lee (10-2).

Dodaj komentarz