Podsumowanie grudnia w KSW

Dwunasta gala KSW w roku 2023 odbyła się 16 grudnia w PreZero Arenie Gliwice. Organizacja po raz piąty w historii zawitała ze swoim wydarzeniem do tego miasta.

W walce wieczoru gali XTB KSW 89 odbyła się pierwsza w dziejach polskiej marki superwalka o trzeci pas mistrzowski. W starciu tym niepokonany dominator wagi półśredniej, Adrian Bartosiński, stanął do obrony mistrzowskiego trofeum przeciwko fenomenalnemu czempionowi kategorii lekkiej i piórkowej, Salahdine’owi Parnasse’owi. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie, a Francuz udowodnił w nim, że może spokojnie rywalizować z rywalem z kategorii półśredniej. Starcie toczyło się głównie w ciężkim zapaśniczym klinczu pod siatką. Pojawiły się też pojedyncze obalenia. Gdy konfrontacja wracała z klinczu do stójki, obaj zawodnicy szli na błyskawiczne wymiany. Obaj dobrze trafiali, ale to Francuz wydawał się być szybszy. W trzeciej rundzie Bartosiński świetnie zaatakował latającym kolanem, po którym Parnasse upadł na matę. Francuz przetrwał jednak trudne chwile i ostatecznie walka zakończyła się po piątej rundzie, a jej zwycięzcą został Adrian Bartosiński.

Podczas XTB KSW 89 doszło do dziesięciu pojedynków, z których dwa zakończyły się przed czasem nokautami. Po gali przyznano dwa bonusy. Tomasz Romanowski i Damian Janikowski zostali wyróżnieni za najlepszą walkę wieczoru. Wilson Varela otrzymał bonus za najlepszy nokaut.

Podczas gali w Gliwicach ogłoszono także pierwsze wydarzenie KSW, do którego dojdzie we Francji. Już 6 kwietnia organizacja KSW zawita ze swoim eventem do Paryża. Gala KSW 93 odbędzie się w hali Adidas Arena. W dwa dni od rozpoczęcia sprzedaży biletów na tę galę połowa z nich została wykupiona.


Ogłoszono także kalendarz wydarzeń na pierwsze pięć miesięcy 2024 roku.

20 stycznia Warszawa – XTB KSW 90

17 lutego Liberec – KSW 91

16 marca – XTB KSW 92

6 kwietnia Paryż – KSW 93

18 maja – XTB KSW 94

Co ważne, w lutym dojdzie do dodatkowego eventu. Z okazji dwudziestej rocznicy powstania marki KSW szykuje specjalne wydarzenie, które odbędzie się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. W walce wieczoru gali XTB KSW Epic, która będzie nawiązywać do historii Konfrontacji Sztuk Walki, dojdzie do niesamowitego pojedynku dwóch legend świata sportu. W bokserskim starciu zakontraktowanym na sześć rund Mamed Chalidow, największa gwiazda polskiego MMA, zderzy się z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów.

Grudzień przyniósł także informację o przedłużeniu współpracy pomiędzy marką KSW a XTB. Dzięki temu od gali XTB KSW 89, kwota bonusów dla najlepszych zawodników zwiększyła się aż o 100 proc. w porównaniu do tej, która obowiązywała w ostatnich latach.

<INFORMACJA PRASOWA>

Dodaj komentarz