Patryk Radoń zawalczy z słowackim weteranem na HFO: Solpark

Po spektakularnym zwycięstwie na HFO: Aim High, pochodzący z Bełchatowa reprezentant ŁKS Boks Łódź, Patryk Radoń powraca do ringu. Niepokonany kickboxer po fenomenalnej walce z Michałem Gęsiarzem postanowił podnieść sobie poprzeczkę. W co-main evencie gali HFO: Solpark Patryk spotka się z weteranem ponad 40-stu walk w Muay Thai, kickboxingu i Lethwei, Michalem ‘Koso’ Kosikiem. Transmisję z gali zaplanowanej na 5 września przeprowadzi telewizja TVP Sport.

 

 

Trenujący w Łodzi zawodnik w ostatniej walce pokonał Michała Gęsiarza na dystansie trzech rund. Walka wieczoru HFO: Aim High poszła po myśli reprezentanta ŁKSu, który zdominował walkę i wciąż pozostaje niepokonany na zawodowych ringach. Pochodzący z Bełchatowa Radoń dał się poznać fanom kickboxingu świetnymi występami w DSF Kickboxing Challenge. Organizacja upadła ale Radoń postanowił po niej nie płakać tylko szukać kolejnych wyzwań. Tym samym podpisał kontrakt z HFO, a po imponującym występie skradł serce prezesowi Jerzemu Dąbrowie i matchmakerowi, Łukaszowi Czarnowskiemu.

 

Reprezentujący Fire Gym Banska Bystrica Słowak to weteran europejskiej sceny Muay Thai i kickboxingu. Mający w dorobku ponad 40 walk zawodnik ostatni raz pojawił się w ringu w grudniu zeszłego roku. Podczas gali XFN spotkał się w ringu z Erikiem Micką i po trzech pełnych akcji rundach przegrał decyzją sędzią. Zaledwie miesiąc wcześniej Kosik pojechał do Wielkiej Brytanii by w najwszechstronniejszej formule stójkowej, lethwei spotkać się z reprezentantem gospodarzy, Lukiem Palmerem. Słowak jest weteranem największych czeskich i słowackich organizacji z XFN na czele. Walczył również na galach w Serbii i posiada spory dorobek amatorski. Swego czasu był mistrzem Euroligi Muay Thai. Podopieczny Martina Belaka prezentuje bezkompromisowy styl walki i w niczym nie przypomina słynnych Słowaków z ringów boksu zawodowego.

 

Walką Patryk Radoń vs Michal Kosik podekscytowani są szefowie federacji. Prezes HFO, Jerzy Dąbrowa spodziewa się doskonałej walki, która poruszy tłumy:

 

 Patryk Radoń dał pokaz ogromnych umiejętności w swoim debiucie dla HFO. Właśnie takich zawodników potrzebujemy. Efektownych i efektywnych. Takich, którzy przedkładają widowiskowość pojedynku nad jego rezultat. Biznesowo właśnie takich zawodników warto promować. Mamy misję, by kickboxing wciąż był szanowaną dyscypliną, prawdziwym sportem. Właśnie dzięki takim walkom jak Radoń vs Kosik pokazujemy widzom, że warto śledzić świat kickboxingu. – skwitował prezes HFO.

 

Swoje trzy grosze dotyczące tej walki wtrącił również dyrektor sportowy, Łukasz Czarnowski. Dlaczego postanowił skorzystać z usług Słowaka, zamiast budować Radonia w polskich rankingach:

 

Michal Kosik pasuje nam swoim stylem walki. Ciągła presja, ciągły atak i nie ugina się pod ciosami. Ponadto jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i jeśli Patryk Radoń myśli o walce o pas naszej federacji to musi walczyć z takimi zawodnikami. Fani widzą go jako wciąż młodego, utalentowanego zawodnika. Chcemy im pokazać, że Patryk jest już czołówką w swojej wadze i w pełni ukształtowanym fighterem. Jednym słowem chcemy dać fanom fajerwerki i to zestawienie takowe gwarantuje. – powiedział Czarnowski.

 

Gala HFO: Solpark jest zaplanowana na 5 września w Kleszczowie. Walką wieczoru gali będzie starcie Łukasza Pławeckiego z Cypryjczykiem, Michalisem Manolim. Będzie to pierwsza obrona pasa mistrza świata ISKA przez Nowosądeczanina, który ma w swoim dorobku już 14 pasów. Transmisję przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Dodaj komentarz