Patryk Radoń vs Mateusz Białas II na HFO 12 w Ostrołęce

W sobotę, 7 maja w stolicy Kurpiowszczyzny, Ostrołęce odbędzie się gala kickboxingu HFO 12. Na północnym Mazowszu dojdzie do wyczekiwanego rewanżu za finał turnieju z HFO 10: Solpark II. Mistrz dywizji do 70 kg, Patryk Radoń (8-1, 1 KO) spotka się z Mateuszem Białasem (11-4, 4 KO), a w stawce pojedynku znajdzie się czempionat organizacji. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi TVP Sport, bilety dostępne na ebilet.pl.

 

Reprezentujący ŁKS Boks Łódź, Patryk Radoń jest niepokonany na białym ringu HFO. W listopadzie zeszłego roku, już jako mistrz organizacji, poleciał do Abu Dhabi, by rywalizować w Enfusion. Pochodzący z Bełchatowa fighter spotkał się z byłym czempionem holenderskiej organizacji w wadze do 67 kg, Mohammedem Boutasą. Walka skończyła się w drugiej rundzie po lewym sierpowym, który znokautował mieszkającego w Łodzi fightera. Sam Patryk przyjął porażkę z pokorą. W wywiadzie z serwisem fightsport.pl stwierdził, ze żył formą z Holandii wypracowaną dwa lata wcześniej i zaniedbał treningi. Jednocześnie obiecał nie zasypiać gruszek w popiele i wziąć się do pracy, by rywalizować z czołówką na świecie. Do czasu wspomnianej porażki dało mu się wygrać 4 walki w HFO, z czego jedną przed czasem. Po pokonaniu Michała Gęsiarza i znokautowaniu Michala Kosika, Radoń wystąpił w mistrzowskim turnieju o pas dywizji do 70 kg. W półfinale spotkał się z Rafałem Kosiarskim. Był to rewanż za pojedynek amatorski sprzed pięciu lat. Radoń udźwignął presję rewanżu i wszedł do finału. W walce o tron spotkał się z Mateuszem Białasem i po prawdziwej wojnie zszedł z ringu HFO, jako pierwszy mistrz w historii organizacji. Walki w HFO i Enfusion w 2021 roku dały mu drugie miejsce w rankingu najlepszych kickboxerów zeszłego roku serwisu madfight.pl

 

Podopieczny Bartosza Batry, będący jednocześnie trenerem w swoim klubie N11 Wrocławskie Centrum Sportu, Mateusz Białas jest już znany kibicom kickboxingu. Wrocławianin stoczył, tak samo jak Radoń, 4 walki w HFO. Zadebiutował na HFO: Nowe Rozdanie w Nowym Sączu, podczas której zastopował Przemysława Pawlaka. Nieco ponad 4 miesiące później spotkał się na HFO: Spartan Night w Jaśle z Dawidem Nowakiem. Pojedynek z zawodnikiem i trenerem Aligatores Warszawa zakończył się zwycięstwem Wrocławianina przez decyzję sędziów. W marcu 2021 roku podopieczny Batry pojechał do Serbii, gdzie pokonał Aleksandra Milosevicia na gali BNC 2 w Nowym Sadzie. Pojedynek nie był przypadkiem, bowiem Mateusz uczestniczy w obozach organizowanych przez klub Ronin Carnage Global u trenera min. Sergieja Masloboeva i braci Stoica, Mishy Baculova. W październiku wziął udział w turnieju o pierwszy pas HFO. W półfinale po rundzie dodatkowej pokonał Litwina, Deividasa Michnieviciusa. We wspomnianym finale urwał rundę na kartach sędziowskich Patrykowi Radoniowi. Po wielkiej wojnie współwłaściciele organizacji: Łukasz Pławecki i Łukasz Czarnowski podjęli decyzję, że rewanż na dystansie 5-ciu rund to najbliższa przyszłość obu zawodników:

 

– Jeśli ktoś widział finał turnieju na gali HFO 10: Solpark II to nie pyta dlaczego organizujemy rewanż, tylko już z napięciem oczekuje na kolejną walkę. Panowie stoczyli w hali sportowo-widowiskowej Solparku wielki bój, wcześniej tocząc po jednej walce. Chcieliśmy zobaczyć, jak zaprezentują się w pełni skupieni na jednym przeciwniku. Chcemy, żeby mieli odpowiednio długi czas na przygotowania pod jednego, konkretnego rywala. Pod oponenta, który jest niesamowicie wymagający i prezentuje najwyższy poziom kickboxingu. Jeśli walka z HFO 10: Solpark II wam się podobała, to pomyślcie co obaj zaprezentują w Ostrołęce. – skwitował Łukasz Pławecki.

 

Gala HFO 12 jest zaplanowana na 7 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 w Ostrołęce. Bilety do nabycia w serwisie ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

 

HFO 12:

Pojedynek o pas mistrza HFO:
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)

Dodaj komentarz