Pamiętne chwile gal KSW w Łodzi

Gala KSW 70 będzie 14. wydarzeniem największej polskiej marki MMA przygotowanym w Łodzi.

 

Łódź jest niezwykle ważnym miejscem na mapie organizacji KSW. Jest drugim miastem w Polsce, w którym do tej pory zorganizowano najwięcej, bo aż 13 gal. W Warszawie odbyło się ich 24, a na granicy Gdańska i Sopotu 9. 7 łódzkich wydarzeń spod skrzydeł KSW miało miejsce w Atlas Arenie, a 6 w klubie Wytwórnia.

 

 

Zawodnicy walczący w Łodzi stoczyli tam już blisko 110 pojedynków, w tym 16 bojów mistrzowskich. To tutaj po raz pierwszy w historii wręczono pas królewskiej kategorii wagowej. Zdobył go Karol Bedorf w pojedynku z Pawłem Nastulą. To tutaj doszło do pierwszej walki o pas dwóch mistrzów. W boju tym Phil De Fries, czempion wagi ciężkiej, zmierzył się z Tomaszem Narkunem, mistrzem kategorii półciężkiej. To również tutaj Salahdine Parnasse przegrał po raz pierwszy w karierze i utracił tytuł wagi piórkowej w starciu z Danielem Torresem. I to także tutaj Antun Račić stoczył niesamowity pojedynek mistrzowski z Sebastianem Przybyszem, który został wybrany walką roku 2021.

 

Gale w Łodzi przynosiły z sobą pamiętne boje i historyczne wydarzenia. Podczas KSW 17 po raz pierwszy w historii przyznano bonusy finansowe za nokaut wieczoru, walkę wieczoru i poddanie wieczoru. Na gali KSW 19 odbyła się pierwsza walka kobiet w KSW, w której Marta Chojnoska zmierzyła się z Pauliną Suską. Gala KSW 42 przyniosła sensacyjne zwycięstwo Tomasza Narkuna, który jako pierwszy zawodnik w historii marki pokonał Mameda Khalidova. Na KSW 55 fani mieli okazję zobaczyć spektakularny nokaut Mameda Khalidova na Scottcie Askhamie, a podczas KSW 56 pamiętny bój, w którym Andrzej Grzebyk walczył ze złamaną nogą. A to jedynie mały fragment tego, co działo się przez ostatnie kilkanaście lat w Łodzi.

 

 

W tym roku przypada 12. rocznica pierwszej gali KSW w Atlas Arenie. Podczas tego wydarzenia fani mieli okazję oglądać takie gwiazdy jak: Mariusz Pudzianowski, Jan Błachowicz, Przemysław Saleta czy Krzysztof Kułak. Teraz KSW ponownie powróci do łódzkiej hali i ponownie zaserwuje fanom niesamowite zestawienia z całą plejadą gwiazd. W walce wieczoru dojdzie do starcia Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Materlą. „Pudzian” bił się w Łodzi już 7 razy, a Michał 6. Mariusz wygrał tu 5 razy, a Materla 3. Który jednak z nich dopisze do swojego rekordu kolejne zwycięstwo? Przekonamy się już 28 maja w Atlas Arenie.

 

 

 

[Artykuł pochodzi z oficjalnej strony organizacji KSW]

Dodaj komentarz